Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde patlama

Anadolu Ajansı, DHA

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, saldırıda 2 polis şehit oldu, 18'i polis 22 kişi de yaralandı.

 • 1

  Gaziantep'te, Prof. Dr. Muammer Aksoy Bulvarı'ndaki İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde sabah saatlerinde şiddetli bir patlama oldu.

  GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE PATLAMA

  PATLAMA SONRASI İLK GÖRÜNTÜLER


  PATLAMA ANI KAMERADA

 • 2

  Olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlamada, 2 polis şehit oldu, 15'i polis 19 kişi de yaralandı. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, saldırının, bombalı araçla düzenlenen bir terör saldırısı olduğunu açıkladı.

 • 3

  BEYAZ ARAÇ ARANIYOR

  Patlama sonrası bölge tamamen yaya ve araç trafiğine kapatılırken, kentin can damarı olan bölgede bulunan kamu kurumları ile iş merkezlerinin camları kırıldı, büyük hasar oluştu. Polis, patlamanın ardından olay yerinden kaçan ve çıkan çatışmada camlarının kırıldığı belirtilen beyaz renkli bir aracı da her yerde aramaya başladı. Polis telsizlerinden geçilen anonslarda sık sık plakası belirlenemeyen beyaz renkli hafif ticari araca duyarlı olunması ve yakalanması konusunda uyarılarda bulunuldu.

 • 4

  1 MAYIS KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

  Patlamanın ardından kentte bugün yapılacak olan 1 Mayıs kutlamaları da iptal edildi. Sendikalar, STK'lar ve siyasi partiler patlamanın ardından tüm üyeleri SMS mesajı ile uyararak kutlamaların terör saldırısından dolayı iptal edildiğini duyurdu.

 • 5

  SALDIRIYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI

  Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, saldırıyla ilgili Gaziantep 3. Sulh Ceza Hakimliğinin yayın yasağı kararı aldığı belirtildi.

 • 6

  SALDIRI SONRASI OPERASYON

  Bu arada Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, meydana gelen terör saldırısı sonrası Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir adrese operasyon düzenledi.

 • 7

  Çevik kuvvet ekiplerinin çevre güvenliği aldığı operasyonda, aralarında kadınların da bulunduğu bazı kişiler gözaltına alındı.
 • 8