Günün öne çıkan 10 haberi (11 Temmuz 2018)

ntv.com.tr

10 Temmuz 2018'de Türkiye ve Dünya'da hangi gelişmeler yaşandı? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. GENELKURMAY, MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NA BAĞLANACAK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı'nın Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanacağını söyledi.

 • 2

  2. ADNAN OKTAR'A OPERASYON

  İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Şu ana kadar 170 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul'da gözaltına alınan Adnan Oktar'ın ilk sözleri, "İngiliz derin devletinin oyunu" oldu. Bütün mal varlıklarına el konulan ve şirketlerine kayyum atanan Oktar hakkında, çocuğa yönelik cinsel istismardan, casusluğa ve örgüt liderliğine varan ciddi suçlamalar var.

 • 3

  3. SOMA FAVCİASI DAVASI'NDA KARAR

  Manisa’nın Soma ilçesinde 4 yıl önce 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili davada karar verildi. 

 • 4

  4. ALMANYA'DA 8 TÜRK'ÜN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ NSU DAVASI'NDA KARAR

  Beş yıldır süren NSU terör hücresi davasında karar bugün açıklandı. Davanın baş sanığı Beate Zschaepe müebbet hapis cezası aldı.

 • 5

  5. SREBRENİTSA SOYKIRIMI'NIN 23. YILI

  Srebrenitsa soykırımının 23'üncü yıldönümünde kurbanlar anılıyor. Bosna Savaşı'nda Sırp ordusu tarafından gerçekleştirilen soykırımda hayatını kaybedenler Bosna Hersek'teki Potoçari anıt mezarında anılıyor.

 • 6

  6. TAYLAND'DA MAĞARADAN ÇIKARILAN 12 ÇOCUK İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

  Tayland'da mağaradan kurtarılan 12 çocuğun hastanedeki ilk görüntüleri paylaşıldı. Çocuklar, enfeksiyon riski nedeniyle aileleriyle temas ettirilmiyor. 12 çocuk ve antrenörleri 23 Haziran'da bir mağarada mahsur kalmıştı. Mahsur kalanlara geçen hafta ulaşıldı. Çocuklar, 15'inci günde başlatılan kurtarma operasyonuyla mağaradan çıkarıldı. Tahliye üç gün sürdü. Mağaradan çıkarılanlar hastanede müşahede altına alınmıştı.

 • 7

  7. "BEN ONUN YAŞINDA TOPTUTMAYI BİLMİYORDUM"

  Fenerbahçe kaptanı ve kalecisi Volkan Demirel, İsviçre'deki kampta gündemi değerlendirdi. Sözleşme süresi ve rakamlarını yönetimin açıklamasını beklediğini kaydeden tecrübeli file bekçisi, yeni file bekçisi Berke Özer için de "Ben onun yaşında top tutmayı bilmiyordum. İnşallah buradaki yerli kaleci geleneği Berke ile devam edecek" dedi. 

 • 8

  8. MUSK'TAN TRUMP'I KIZDIRACAK ADIM

  ABD dışındaki ilk fabrikasını Trump'ın ticaret savaşı başlattığı Çin'de kuruyor.

 • 9

  9. "DEVLET TİYATROLARI KAPATILIYOR" HABERLERİNE AÇIKLAMA

  Yayımlanan KHK ile Cumhurbaşkanı’na bağlanan Devlet Tiyatroları ile Devlet Opera ve Balesi hakkında “Devlet Tiyatroları ile Devlet Opera ve Balesi kapatılıyor” şeklinde yayılan haberler üzerine Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nden ve Devlet Tiyatroları'ndan açıklama yapıldı.

 • 10

  10. KRALİÇE'NİN YENİ GÖZDESİ MEGHAN MARKLE

  Kate Middleton ve Prens William ile Meghan Markle ve Prens Harry, Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin (RAF) 100’üncü yılı etkinliklerinde boy gösterdi. Düşesler kıyafetleriyle göz doldururken, Meghan Markle’ın Buckingham Sarayı balkonunda Kraliçe’nin hemen yanında yer alması, “Yeni gözde Markle” yorumlarına neden oldu