Günün öne çıkan 10 haberi (14 Kasım 2018)

ntv.com.tr

14 Kasım 2018'de Türkiye ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. CHP'DE 140 ADAY BELLİ OLDU

  CHP'de 10 il ve 1 büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere ilçe ve belde belediyeleri için toplam 140 aday belli oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı milletvekili Ahmet Akın oldu. 3 ilde ise mevcut başkanlar aday gösterildi.

 • 2

  2. AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

  AK Parti Sözcüsü Çelik, MEB'in Öğrenci Andı itiraz dilekçesindeki tepki çeken ifadelerin AK Parti'nin görüşü olmadığını söyledi. Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu ziyaretine de değinen Çelik, "Hasta ziyaretinin ideolojisi olmaz" dedi.

 • 3

  3. İSTANBUL'DA SU FİYATINA İNDİRİM

  İBB Başkanı Uysal, İstanbul'da 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere su fiyatlarında yüzde 15 indirime gidileceğini açıkladı.

 • 4

  4. MECLİS'TE İNTİHAR GİRİŞİMİ

  TBMM Halkla İlişkiler Binası'nın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan bir kişiyi milletvekilleri ikna etti.

 • 5

  5. ATATÜRK ANITINA BALTAYLA SALDIRAN KADIN SERBEST BIRAKILDI

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Atatürk heykeline baltayla vurarak zarar veren kadın dün gözaltına alınmıştı. Çiğdem B., sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 6

  6. ABD'DEN YPG AÇIKLAMASI: İLİŞKİMİZ GEÇİCİ

  ABD'li üst düzey yetkili YPG ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. ABD'li yetkili, "YPG ile ilişkimiz geçici, taktiksel" dedi.

 • 7

  7. DÜNYANIN EN ABSÜRT KAZASI

  Romanya'da güvenlik kamerasına takılan bir kaza sosyal medyada günün konusu oldu. İşte yolun ortasında heykel gibi duran bir adam, otomobilin çektiği bir at arabası ve at arabasının üzerinden düşen başka bir adamı içeren o kaza...

 • 8

  8. KANALLARI BEYİNLE DEĞİŞTİRMEYİ SAĞLAYAN CİHAZ

  Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kullanıcıların beyinlerine taktıkları bir cihazla televizyonlarındaki kanalları değiştirmelerine imkan veren bir proje üzerinde çalışıyor.

 • 9

  9. INSTAGRAM BİR TÜRK'E AİT FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

  Yönetmen ve fotoğrafçı İlkin Karacan’ın #WHPseasonal projesi kapsamında Mevlana’nın meşhur sözü “Gel, ne olursan ol gel!” sözünden den ilham aldığı fotoğrafı, resmi Instagram hesabında ikinci kez paylaşıldı. Daha önce resmi instagram sayfasında dört kez Türk fotoğrafçılara yer veren instagram’ın paylaştığı fotoğraflardan ikisi yine İlkin Karacan’a ait.

 • 10

  10. AHMET KURAL'IN ESKİ SEVGİLİSİ NAZ ÇEKEM: SILA İÇİN ŞAHİT OLURUM

  Sanatçı Sıla'ya şiddet uyguladığı iddiasıyla ifadesi alınan Ahmet Kural'ın daha önce parmağını kırdığı öne sürülen eski sevgilisi Naz Çekem, "Sıla beni şahit yazarsa onun için de şahit olurum. Şiddetin her türlüsüne karşıyım" dedi.