Günün öne çıkan 10 haberi (14 Şubat 2019)

ntv.com.tr

14 Şubat 2019'da Türkiye ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. SOÇİ'DE ÜÇLÜ SURİYE ZİRVESİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi öncesi bir araya geldi.

 • 2

  2. KAŞIKÇI CİNAYETİ DETAYLARI EMNİYET RAPORUNDA

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün 2018 yılı faaliyet raporu açıklandı. Raporda, Kaşıkçı cinayetine ilişkin bugüne kadar ortaya çıkmayan çarpıcı detaylar var. Ünlü bir restorandan verilen pişmemiş et siparişi, cesedin tandırda yakıldığı ve ikinci kurbanın Kaşıkçı'nın nişanlısı olabileceği iddialar arasında yer aldı. Emniyet, işbirlikçinin görüntülerini de yayınladı.

 • 3

  3. KARTAL'DA ÇÖKEN BİNAYLA İLGİLİ 2 TUTUKLAMA 

  İstanbul Kartal'da 21 kişinin yaşamını yitirdiği, 14 kişinin de yaralandığı Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesine ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 4 kişiden ikisi tutuklandı, ikisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

 • 4

  4. HELİKOPTER KAZASI SORUŞTURMASINDA ALAY KOMUTANI BAŞKA BİRİME ALINDI

  Milli Savunma Bakanlığı, 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için alay komutanının başka bir birimde görevlendirildiğini duyurdu.

 • 5

  5. FENERBAHÇE KULÜBÜ BAŞKANI ALİ KOÇ'TAN AÇIKLAMA

  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç "iddaa" ihalesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in görevine devam etmemesi gerektiğini söyledi.

 • 6

  6. İNTERNETTEN TANZİM SATIŞIN AYRINTILARI

  PTT internet üzerinden tanzim satışlara başladı. İlk etapta Ankara'da gerçekleşen satışlar kapsamında 8 çeşit sebze satışa sunuldu. Verilen siparişler bir gün sonra adrese teslim edilecek.

 • 7

  7. 'SURİYELİLERİN AVRUPA'YA GÖNDERİLECEĞİ' SÖYLENTİSİ İZDİHAMA NEDEN OLDU

  Şanlıurfa'da, bir derneğin kentteki Suriyelileri Avrupa ülkelerine göndereceği söylentisi izdihama yol açtı. Sabah erken saatlerde dernek binası önünde uzun kuyruk oluşturan Suriyeliler, polisin müdahalesiyle dağıldı.

 • 8

  8. APPLE, NETFLIX VE HBO'YU İKNA EDEMEDİ

  Apple’ın bir süredir üzerinde yoğun mesai harcadığı online video platformu için Netflix’ten ve HBO’dan istediği yanıtı alamadığı öne sürüldü.

 • 9

  9. GQ TÜRKİYE MEN OF THE YEAR 2018 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  GQ Türkiye, 2018’de başarıları ve stiliyle dikkat çeken erkekleri ve yılın kadınını seçti. GQ tarafından dünya çapında 23 yıldır sürdürülen ve Türkiye’de CLEAR ana sponsorluğunda, bu yıl yedinci kez düzenlenen“GQ Türkiye Men Of The Year” ödül töreni 13 Şubat Çarşamba akşamı Volkswagen Arena’da gerçekleşti.

 • 10

  10. GQ TÜRKİYE MEN OF THE YEAR 2018 KIRMIZI HALISINDA ŞIKLIK YARIŞI

  GQ Türkiye, 2018’de başarıları ve stiliyle dikkat çeken erkekleri ve yılın kadınını seçti. GQ tarafından dünya çapında 23 yıldır sürdürülen ve Türkiye’de CLEAR ana sponsorluğunda, bu yıl yedinci kez düzenlenen 'GQ Türkiye Men Of The Year' ödül töreninde şıklık yarışı yaşandı. İşte görkemli gecenin kırmızı halısından kareler...