Günün öne çıkan 10 haberi (18 Ekim 2018)

ntv.com.tr

18 Ekim 2018 'de Türkiye ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı? Dolar ve euroda son durum ne? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. KOMRAT'A BAŞKONSOLOSLUK (CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI)

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Moldova'nın toprak bütünlüğü bizim için hayati öneme sahiptir. Bizim görmek istediğimiz Gagauzya'nın Moldova ile omuz omuza kalkınma çabalarını sürdürebilmesidir" dedi. Erdoğan, yakın bir zamanda Gagauz Özerk Yeri'nin başkenti Komrat'ta başkonsolosluk açacaklarını da söyledi.

 • 2

  2-DOĞU AKDENİZ'DE TÜRK ARAŞTIRMA GEMİSİNE YUNAN TACİZİ

  Doğu Akdeniz'de araştırma yapan Barbaros Hayrettin Paşa gemisini taciz eden Yunan fırkateyni, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca engellendi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Yunanistan bölgede tırmanyaya neden olacak davranışlardan uzak durmalı" denildi.

 • 3

  3-FIRAT'IN GÜNEYİNDE TERÖRİSTLER BAZI ABD VATANDAŞLARINI REHİN ALDI

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, DAEŞ'in Fırat'ın güneyinde bazı Amerikan ve Avrupa vatandaşlarını rehin aldığını söyledi.

 • 4

  4-İBB BAŞKANI MEVLÜT UYSAL'DAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

  NTV yayınında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Kabataş Martı Projesi'nin iptal olmadığını, martı figürünün iptal edildiğini söyledi. Uysal, ''Yerel seçimde aday olacak mısınız?'' sorusuna ise, ''Bir görevi ısrarla hiç talep etmedim. Görev verilirse, en iyi şekilde yapma gayretinde olacağız" yanıtını verdi.

 • 5

  5-FREN YERİNE GAZA BASAN ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERE ÇARPTI

  İstanbul Ataşehir'de Cengiz Hasbal Orta Okulu önünde bir öğretmenin kullandığı araç, öğrencilere çarptı. 2 öğrencinin yaralandığı kaza güvenlik kameralarınca görüntülendi.

 • 6

  6-YERLİ HELİKOPTER MOTORUNDAN İLK BİLGİLER GELDİ

  Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabı, önümüzdeki süreçte birçok farklı projede kullanılacak olan TS1400 motoru hakkında bilgiler paylaştı.

 • 7

  7- BELGRAD ORMANI’NDA 'CEMAL KAŞIKÇI' ARAMASI

  Polis kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın izini Belgrad Ormanı'nda arıyor. Ormana giriş çıkışa ait güvenlik kamera görüntülerinin tamamı toplandı. Savcılıktan yapılan açıklamada soruşturmanın uluslararası hukuk ve sözleşme hükümlerine uyularak devam ettiği bildirildi.

 • 8

  8-WHATSAPP’TA ‘TATİL MODU’ DÖNEMİ

  Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp platforma entegre etmeye hazırlandığı özelliği ile gündemde.

  Zira görselleri basına sızan ve henüz geliştirme aşamasında olan ‘tatil modu’ özelliği ile WhatsApp kullanıcılarının alışkanlıklarını değiştirmeye hazırlanıyor.

  Tatil Modu aktif hale geldiğinde, arşive alınmış mesajların, yeni bir mesaj geldiğinde dahi arşivde kalmasını sağlayacak. 

 • 9

  9-ÜNLÜ FOTOĞRAF SANATÇISI ARA GÜLER HAYATINI KAYBETTİ 

  Usta fotoğraf sanatçısı Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti. Güler, cumartesi günü son yolculuğuna uğurlanacak.

 • 10

  10-NICOLE KİDMAN TANINMAZ HALDE

  Nicole Kidman, yeni filmi Destroyer’da saç ve makyajıyla tanınmaz halde. Rolü için değişen tek ünlü Nicole Kidman değil. Kimi saçlarını kazıttı, kimi zayıfladı, kimi kilo aldı. İşte rollerini inandırıcı hale getirmek için güzelliklerinden ve görünümlerinden ödün vermekten gocunmayan diğer ünlü oyuncular...