Günün öne çıkan 10 haberi (31 Temmuz 2018)

ntv.com.tr

31 Temmuz 2018'de Türkiye ve Dünya'da hangi gelişmeler yaşandı? Dolar ve euroda son durum ne? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1- BEŞTEPE'DE SÜRPRİZ GÖRÜŞME 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile Beştepe'de bir araya geldi. Görüşme 40 dakika sürdü.

 • 2

  2- ABD'Lİ RAHİP BRUNSON İÇİN YAPILAN İTİRAZA RET

  FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD'li rahip Brunson'ın avukatının, müvekkilinin ev hapsinin ve yurtdışı çıkış yasağının kaldırılması için mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi.

 • 3

  3- LPG YÜKLÜ TANKER DUVARA ÇARPTI, KARADENİZ SAHİL YOLU KAPANDI

  Giresun'da LPG yüklü bir tanker duvara çarptı. Önlem olarak Karadeniz Sahil Yolu trafiğe kapatıldı.

 • 4

  4- ÖSYM 2018 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  ÖSYM tarafından üniversiteye girişte yeni sınav sistemi olan YKS sonuçları açıklandı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na giren adaylardan TYT'de, sözel, sayısal ve eşit ağırlık puan türlerinde birer, dilde ise 5 aday 500 puan alma başarısını gösterdi. Öğrenciler, ÖSYM'nin sonuç sayfasından TC kimlik numarası ve şifre girerek YKS sınav sonucunu sorgulayabiliyor. Adaylar, üniversitelere yerleşmek için tercihlerini 7-14 Ağustos'ta yapacak.

 • 5

  5- MERKEZ BANKASI ENFLASYON TAHMİNİNİ YÜKSELTTİ

  Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 8,4'ten yüzde 13,4'e yükseltti. Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, "Enflasyon patikasından belirgin sapma olacağı kanaati oluşursa gereği yapılır, ilave sıkılaştırma gerekirse tereddüt etmeden gerçekleştiririz" açıklaması yaptı.

 • 6

  6- OSMANİYE'DE DEPREM

  Osmaniye'de 17.36'da AFAD verilerine göre 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, çevre illerden de hissedildi. Kandilli Rasathanesi de depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı.

 • 7

  7- SİLİVRİ'DE EV YANGINI

  İstanbul Silivri'de bir apartmanın 5. katındaki evde yangın çıktı. Babanın çocuğunu camdan sarkıtarak kurtarmaya çalışması kameralara yansıdı.

 • 8

  8- YÜZYILIN EN UZUN KANLI AY TUTULMASI'NI UZAYDAN FOTOĞRAFLADI

  21’inci yüzyılın en uzun tutulması gerçekleşti. Tutulmadan geriye bu kareler kaldı. ISS'de görev alan astronot ise yörüngeden çektiği kareleri takipçileri ile paylaştı.

 • 9

  9- MEGHAN MARKLE KRALİYET ÜYESİ OLARAK İLK DOĞUM GÜNÜNÜ NASIL KUTLAYACAK? (KRALİYET KURALLARI)

  Sussex Düşesi Meghan Markle doğum gününü gizli kutlaması gerekiyor... Peki Kate Middleton neden herhangi bir resmi ziyarete giderken cenazede giyeceği kıyafeti de yanında götürmek zorunda biliyor musunuz? Ya da minik Prens George'un yaz ya da kış mevsime hiç bakmaksızın hep aynı şortları giydiğini. İşte dünyanın en çok merak edilen ailelerinden biri olan İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinin uymak zorunda olduğu tuhaf kurallar.

 • 10

  10- AĞUSTOS AYINDA KİM, NEREDE SAHNE ALACAK? (KONSER TAKVİMİ)

  Mark Eliyahu'dan Mohsen Namjoo'ya, Ayşen Gruda'dan Fazıl Say'a kadar yerli ve yabancı birçok sanatçı, ağustos boyunca çeşitli etkinliklerde sahne alacak. İşte ağustos ayı konser takvimi...