İntihardan vazgeçmek için kızını ve otomobilini istedi

DHA

Samsun'da 7 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan 31 yaşındaki Süleyman Kaya, boşandığı eşinde olan kızını 8 yıldır göremediğini ve satın aldığı otomobilin kendisine verilmediğini belirterek, "Kızım ve otomobilim gelmeden çatıdan inmem" dedi. Kaya, yaklaşık 2 saat süren ikna çabalarının ardından intihardan vazgeçirilerek aşağıya indirildi.

 • 1

  Samsun'da 7 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan 31 yaşındaki Süleyman Kaya, boşandığı eşinde olan kızını 8 yıldır göremediğini ve satın aldığı otomobilin kendisine verilmediğini belirterek, "Kızım ve otomobilim gelmeden çatıdan inmem" dedi.
 • 2

  Olay, bugün Samsun'un İlkadım ilçesi Kılıçdede Mahallesi'nde meydana geldi. Süleyman Kaya, 7 katlı bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yere hava yastığı açtı.
 • 3

  Çatıya çıkan polisler, Kaya'yı ikna etmeye çalıştı. Polisleri yanına yaklaştırmayan Süleyman Kaya, "Eşim A.A.'dan ayrıldıktan sonra mahkeme 8 yaşındaki kızım A.K.'yi annesine verdi. Elimde kızımı görmem için mahkeme kararı olmasına rağmen bana 8 yıldır göstermiyorlar. Annesi Ankara'da çalışıyor. Ayrıca bir kişiden 7 bin TL'ye otomobil aldım. Ama devrini üzerime almadığım için otomobili aldığım kişi aracını benden geri aldı. Ben, otomobilim ve kızım buraya gelmeden çatıdan inmem" dedi.
 • 4

  Bu arada olay yerine Süleyman Kaya'nın annesi Kadriye ve kız kardeşi P.K. gelerek gözyaşı döktü. Polis anne ve kızının çatıya çıkmasına izin vermedi. Polis, Kaya'yı yaklaşık iki saat boyunca ikna etmeye çalıştı. Kaya, intihardan vazgeçirerek çatıdan indirdi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.
 • 5

 • 6

 • 7