Ketçap kovalarından uyuşturucu çıktı

Anadolu Ajansı

Diyarbakır'da narkotik polisi bir tır ile iş yerine operasyon düzenledi. Tırda bazı batı illerine sevk edilen 288 kilogram, iş yerindeki kovalarda ise ketçapla kamufle edilmiş 340 kilogram esrar bulundu.

 • 1

  Diyarbakır'da, bir kısmı bazı batı illerine sevk edilen, bir bölümü de iş yerinde ketçap kovalarına gizlenmiş 628 kilogram esrar ele geçirildi.
 • 2

  İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Lice ilçesinden temin edilen uyuşturucunun bazı batı illerine sevk edileceği bilgisine ulaştı.
 • 3

  Diyarbakır-Silvan karayolunda kent girişinde durdurulan tırda yapılan aramalarda çuvalların içinde 288 kilogram esrar bulundu.
 • 4

  Şüphelilerin, narkotik polisinin hassas burunlu köpeklerle arama yapması halinde uyuşturucunun tespit edilememesi için kent merkezinde tıra hayvan yüklemeyi planladığı öğrenildi.
 • 5

  Öte yandan ekipler, şehir merkezinde bir iş yerine düzenledikleri operasyonda ise hassas burunlu köpeklerle yaptıkları aramalarda kovaların içinde 340 kilogram esrar ele geçirdi. Kovalardaki esrarın, naylon poşete konulduktan sonra üstlerine ketçap sürülerek kamufle edildiği görüldü.

  Her iki operasyonda gözaltına alınan iki kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.