Oğlunu kemerle döven baba serbest kaldı

Anadolu Ajansı

Muğla'nın Milas İlçesi'nde, 13 yaşındaki oğlu İsmail Ç.'yi kemerle dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 39 yaşındaki Özay Ç., bir kez daha tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

 • 1

  Öğretmenlerinden 13 yaşındaki oğlu İ.Ç'nin okula gitmediğini öğrenen Ö.Ç. (39), okul civarında arama yapmaya başladı.
 • 2

  Oğlunu, okul yakınlarında sigara içerken gören baba, İ.Ç'yi yanına alarak Baharlı Mahallesi'nde sanayi sitesindeki iş yerine gitti. Burada Ö.Ç, kıyafetlerini çıkarttırdığı oğlunu kemeriyle darbetti. Olay, çevredeki vatandaşlarca cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
 • 3

  Vatandaşların haber vermesiyle gelen Milas Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ö.Ç'yi gözaltına aldı. 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen İ.Ç. ise tedavisinin ardından annesine teslim edildi.
 • 4

  Ö.Ç'nin jandarmadaki ifadesinde, çocuğu dövmek değil, sadece korkutmak istediğini söylediği öğrenildi. İ.Ç. ise babasından şikayetçi olmadı.
 • 5

  Özay Ç., savcının itirazı üzerine bugün tekrar gözaltına alındı. Özay Ç., kemerle dövdüğü oğlu İsmail Ç. ve eşi Songül Ç. ile adliyeye getirildi. İfadesine başvurulan İsmail Ç. ve anne Songül Ç., ifadelerinde şikayetçi olmadı. Anne-oğul ifadelerinin ardından adliyeden ayrılırken, mahkemeye sevk edilen Özay Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.