Oteldeki 'her şey dahil' sistemini yanlış anlamışlar (Bavul turizmi!)

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki 'Her şey dahil' konsepti ile hizmet veren otelde turistler ne var ne yok bavula doldurdu... Bitki çayından havlulara, bedava meyveden çatal kaşığa, oteldeki 'her şeyi' eve götürmek istediler... İşte manzara...

 • 1

  ÇATAL BIÇAK SETİ BİLE ALDILAR

  ÇATAL BIÇAK SETİ BİLE ALDILAR

  Turizm sezonu ile birlikte 'açık büfe' ve 'her şey dahil'e hücum da başladı. 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan yabancı uyruklu turistin valizlerinde yapılan aramada, otelden götürmek üzere aldığı tespit edilen bir çanta dolusu elma ve portakal, bitki çayı, meyve suları, şampuan, tuvalet kağıdı ve havlu bulundu. Başka bir turistin çantasında ise çatal, bıçak, kaşık seti bile çıktı.

 • 2

  ACENTAYA HABER VERDİLER

  ACENTAYA HABER VERDİLER
  Antalya'nın Manavgat ilçesinde hizmet veren 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan turistin odasını temizleyen görevliler, turistin ağzı açık çantalarında otele ait çok sayıda malzeme görünce durumu yetkililere haber verdi. Otel yönetimi turistin geldiği seyahat acentesi sorumlusuyla çantaları kontrol etti ve bu anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Turiste ait çantalardan birinde, ağzına kadar dolu elma ve portakal, diğerinde yine otele ait çok sayıda şampuan, bitki çayı, siyah çay, meyve suları, maden suyu, tuvalet kağıdı ve havlular bulundu. Yine başka bir turistin odasında ise 2 çanta dolusu otele ait şampuan, duş jeli ve tuvalet kağıdı bulundu.
 • 3

  "24 SAAT SERVİS YAPIYORUZ AMA"

  "24 SAAT SERVİS YAPIYORUZ AMA"
  Otelin genel müdürü Seyfi Öksüz, ultra her şey dahil sistemle hizmet verdiklerini, 24 saat boyunca yiyecek-içecek servisi yapıldığını belirtti. Buna rağmen turistlerin millet ayırt etmeksizin odalarına yiyecek içecek taşıdıklarını anlatan Öksüz, "Büfeden poşetlere veya sırt çantalarına meyve, reçel, bal, bitki çayı, siyah çay ne bulurlarsa toplayıp, odada biriktirip giderken de alıp yanlarında götürüyorlar" dedi.
 • 4

  "NE İSTESELER ZATEN VERİYORUZ"

  "NE İSTESELER ZATEN VERİYORUZ"
  Yaşadıkları olayı sosyal medyadan paylaşan Seyfi Öksüz, "Biz kimseden bir şey esirgemiyoruz. 'Çok yiyorlar, yediler, bitirdiler' demiyoruz. Bizim söylemek istediğimiz, odada yemek yenmez, hem yiyorsun hem kirletiyorsun hem de şikayet ediyorsun. Otelden çıkarken rica etseler zaten sadece biz değil diğer otel işletmecileri bu isteklerini karşılayacaktır. Ayrıca 24 saat boyunca otellerimizdeki büfeler açık. Diledikleri gibi yiyip içebilirler. Meyve, yemek, içecek ne isterlerse var" dedi.
 • 5

  ARTIK ODALAR BÖCEKLENİYOR

  ARTIK ODALAR BÖCEKLENİYOR
  Sosyal medyada yaptıkları paylaşım nedeniyle eleştiriler aldıklarını ifade eden Seyfi Öksüz, '5 kilo portakaldan, 3 kilo elmadan otel mi batar, toplasan 10 kuruş etmeyecek bir malzemeyi medya konusu yapıyorsunuz' şeklinde yorumlara tepki gösterdi. Odaya götürülen yiyecek ve içecekler nedeniyle odalara karınca ve böcek girdiğini kaydeden Öksüz, "Bunlar için de bize ciddi anlamda şikayet geliyor" dedi.
 • 6

  "ÇEYİZİNİ DÜZEN BİLE VAR"

  "ÇEYİZİNİ DÜZEN BİLE VAR"
  Yerli ve yabancı turistler için her şey dahilin anlamının 'biz para ödedik, geldik, burada her şeyi bedava yeriz, içeriz. Kural tanımayız'a dönüştüğünü belirten Seyfi Öksüz, şöyle dedi: "Yakın zamanda başka bir tesiste seri olarak turistin çantasında 12 çatal, 12 bıçak, 12 tatlı kaşığı, 12 tatlı çatalı ve 6 bardak çıktığına değinen Öksüz, "Yani evlenmek isteyen insanın çeyiz düzmesi gibi adam istiflemiş. Bunu yapanlar sadece bir Rus, bir Ukrayna, bir Alman, bir Norveçli, bir Türk değil; genelde yaşadığımız bir sıkıntı. Diğer otellerde de var aynı durum. Bazı oteller artık havlulara çip taktırıp önlem almış durumda. Bunu bile yapan oteller var artık" diye konuştu.