Sinop'ta balık satış mağazalarında yangın

Anadolu Ajansı

Sinop Gerze'de çıkan yangında 16 balık satış mağazası zarar gördü. Gerze Belediye Başkanı Belovacıklı, "Can kaybımız bulunmuyor ancak mağazalarda 1 milyon liranın üzerinde zarar var" dedi.

 • 1

  Sinop'un Gerze ilçesinde belediye tarafından 2013 yılında yaptırılarak hizmete açılan balık satış mağazalarından birinde, elektrikli sobanın ısısı nedeniyle eşyaların tutuşması sonucu yangın çıktı.
 • 2

  Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevler, diğer mağazalara sıçradı. Çevrede bulunanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
 • 3

  Sinop ve Gerze belediyelerine ait itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Yangında 16 balık satış mağazası kullanılamaz hale geldi.
 • 4

  "1 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE ZARAR VAR"

  "1 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE ZARAR VAR"
  Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, yaptığı açıklamada, bir balık satış mağazasında çıkan yangının diğer mağazalara yayılarak büyüdüğünü söyledi.
 • 5

  Bölgede havanın rüzgarlı olduğunu belirten Belovacıklı, "O nedenle ekiplerimiz söndürmek için yoğun çaba sarf etti. Can kaybımız bulunmuyor ancak mağazalarda 1 milyon liranın üzerinde zarar var. Balıkçı esnafımıza geçmiş olsun. Gerze'de yıllar önce çok ağır bedeller ödenen bir yangın olmuştu. Can kayıpları yaşanmıştı. Bu kez çok şükür, can kaybı yaşanmadan yangını söndürdük" diye konuştu.