Türkiye'de yeni yıl sevinçle karşılandı

DHA, Anadolu Ajansı

Türkiye'nin pek çok ilinde vatandaşlar yeni kutlamak amacıyla meydanlara dolup taştı.

 • 1

  İSTANBUL

  İSTANBUL
  2018 yılına Galata Köprüsü’nde girmek isteyenler saatler 00.00’ı gösterdiğinde köprü üzerinde havai fişek gösterilerini izledi.
 • 2

  Yılbaşını Haliç manzarası eşliğinde kutlamak isteyenler Galata Köprüsü’ne geldi. Saatler 00.00’ı gösterdiğinde ise vatandaşlar araçlardan inerek havai fişek gösterilerini izledi.

  Vatandaşlar köprü üzerinde o anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekti. Yeni yılı köprü üzerinde karşılayanlar huzur, mutluluk ve sağlık dolu yeni yıl dileğinde bulundu.

 • 3

  BAĞDAT CADDESİ

  Kadıköy Bağdat Caddesi’nde vatandaşlar, davul zurna eşliğinde yeni yılı karşıladı.

  2017 yılının son saatlerini Bağdat Caddesi’nde eğlenerek geçiren vatandaşlar, yeni yılı da cadde üzerinde toplanarak karşıladı. Vatandaşlar, davul ve zurna eşliğinde eğlenerek geri sayıma katıldı. Uzun bir süre halay çeken ve oynayan vatandaşlar, dilek feneri yakarak gökyüzüne bıraktı. Mutlu ve huzurlu bir yıl geçirme dileğinde bulunan vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendi.

 • 4

  NİŞANTAŞI

  Şişli'de yılbaşı coşkusunun adresi olan Nişantaşı'nda yeni yıl hareketli başladı. Yüzlerce kişi, yılbaşını karşılamak için Abdi İpekçi Caddesi'nde toplandı.
 • 5

  İstanbul'da yeni yıl coşkusunun Taksim'den sonraki ikinci adresi Nişantaşı oldu. Vatandaşlar, 2018 yılını karşılamak üzere yeni yıla saatler kala Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi üzerinde toplandı. Saatler 00.00'ı gösterdiğinde ise Nişantaşı'ndaki yılbaşı coşkusu doruğa ulaştı. 10’dan geriye sayarak yeni yılı karşılayan vatandaşlar meşale yakarken, 2018 yılı coşkusu kameralara yansıdı.


 • 6

  Kutlamalara katılan vatandaşlar Nişantaşı'nda olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Yeni yıl mesajlarında sağlık ve huzur dileyen İstanbullular yeni yıldan kardeşlik ve barış beklediklerini dile getirdi.
 • 7

  NEVŞEHİR

  Kapadokya Bölgesi’nde yerli ve yabancı turistler, yeni yıla eğlence merkezlerinde girdi.

  Kapadokya Bölgesinde yerli ve yabancı turistlerin yılbaşı kutlamaları için en fazla ilgi gösterdiği mekanlar, volkanik tüfler içerisine oyularak yapılan yeraltı eğlence merkezleri oldu.

 • 8

  ANKARA

  Ankaralılar, 2018 yılına Kızılay Güvenpark'taki kutlamalarla girdi. 

  Kızılay'da akşam saatlerinde toplanmaya başlayan Başkentliler, saatler gece yarısına yaklaştığında Güvenpark ve Kızılay Meydanı çevresinde kalabalıklar oluşturdu.

  2018'e "Hoş geldin yeni yıl" diyerek giren vatandaşlar, yeni yıla adım atıldığında müzik eşliğinde eğlendi ve yeni yılı kutladı.

  Ankaralılar, yeni yılın ilk dakikasıyla birlikte meşaleler yaktı ve gökyüzüne havai fişekler ile maytaplar attı. 

  Ankara'nın eğlence yerlerinde de yeni yıl coşkuyla karşılandı.

   

 • 9

  2018'e "Hoş geldin yeni yıl" diyerek giren vatandaşlar, yeni yıla adım atıldığında müzik eşliğinde eğlendi ve yeni yılı kutladı.

  Ankaralılar, yeni yılın ilk dakikasıyla birlikte meşaleler yaktı ve gökyüzüne havai fişekler ile maytaplar attı. 

  Ankara'nın eğlence yerlerinde de yeni yıl coşkuyla karşılandı.

 • 10

  İZMİR

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Türk pop müziğinin ünlü ismi Mirkelam ve ünlü grup Kargo sahne aldı.

  Eski ve yeni şarkılarını seslendiren Mirkelam, sahne performansıyla büyük beğeni topladı. 

 • 11

  Yeni yılın karşılandığı geri sayımın ardından yapılan havai fişek gösterileri de ilgi topladı. 

 • 12

  Bazı vatandaşlar da dilek balonlarını gökyüzüne gönderdi.
 • 13

  ANTALYA

  Antalya'da bir grup vatandaş, 2018 yılını Konyaaltı Sahilinde denize girerek karşıladı.

 • 14

  Antalya’da kendilerine ’Yaz kış denize girenler’ adını veren ve aralarında öğretmen, mühendis, işadamları ile farklı mesleklerden yaklaşık 20 kişinin bulunduğu grup, 2018 yılını denize girerek karşıladı. Konyaaltı Sahili varyantlarına gelen grup üyeleri ısınmak için sahilde ateş yakıp dans etti. Saat 23.55i gösterdiğinde grup üyeleri hep birlikte denize girdi. Soğuk havaya aldırış etmeden denize giren grup üyeleri yüzerek keyif sürdü.
 • 15

  BURSA

  KIŞ turizminin en önemli merkezlerinden olan Uludağ’da ziyaretçiler yeni yıla coşkuyla girdi. Sarıalan Ormanlar Köşkü mevkiinde düzenlenen partide yeniyıl geri sayımı eksi 14 derecede, 83 santimetre karın üzerinde danslarla yapıldı.

 • 16

  Türkiyenin en önemli kayak merkezlerinden olan Uludağ, yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi. Geri sayım başladığında ise otellerde ve açık alanlarda coşku doruğa çıktı. Bir otelde konser veren Şehnaz Sam hareketli şarkılarıyla hayranlarını mest etti. Saatler gece yarısını gösterdiğinde hep bir ağızdan 10'dan geriye sayan otel misafirleri yeni yıla danslar eşliğinde birbirlerine sarılıp tebrik ederek girdi.
 • 17

  VAN

  İran'daki olaylar devam ederken, yılbaşı için Van’a gelen İranlılar, kiraladıkları bir eğlence merkezinde gönüllerince eğlenip, yeni yıla dans ederek girdiler.

 • 18

  Son yıllarda İranlı turistlerin gözde tatil yeri haline gelen ve bir süre önce İran Dişişleri Bakanlığı’nın Türkiye için yayınladığı seyahat uyarısı, İranlıların Van sevdasını engelleyemedi. Bu yılbaşında da Van’ın eğlence mekanları dolup taştı.

 • 19

  Gündüz kentin cadde ve sokaklarında alışveriş yaparak esnafın yüzünü güldüren İranlılar, yılbaşına eğlenerek ve dans ederek girdi. İranlılar Van’da, kiraladıkları mekanlarda eğlenmeyi tercih etti.

  İran’daki olaylara aldırış etmeden gönüllerince eğlenen İranlılar, yeni yılın ülkeri için mutluluk ve huzur getirmesini diledi.