2014'ün en stresli meslekleri

Her yıl düzenli olarak yayımladığı listelerle bilinen CareerCast şirketi 2014 için en stresli meslekleri sıraladı. Listenin başında askerlik yer aldı. İşte 2014ün en stresli meslekleri:

Kaynak: cnbce.com

 • 1

  2014'ün en stresli meslekleri

  2014'ün en stresli meslekleri
  Her yıl düzenli olarak yayımladığı listelerle bilinen CareerCast şirketi 2014 için en stresli meslekleri sıraladı. Listenin başında askerlik yer aldı. İşte 2014’ün en stresli meslekleri:

  Kaynak: cnbce.com
 • 2

  10. Taksi şoförlüğü

  10. Taksi şoförlüğü
  Taksi şoförleri ABD’de yılda 22 bin 280 dolar kazanıyor. Özellikle suça ve saldırılara karşı savunmasız olmaları mesleğin riskini ve stresini artıyor. Taksi şoförleri aynı zamanda uzun saatler çalışmalarına karşı az para kazandıkları için de şikayet ediyor.
 • 3

  9. Polis memuru

  9. Polis memuru
  Polisler yıllık 55 bin 270 dolar kazanıyor. CareerCast şirketi yetkilileri suçla sürekli olarak karşı karşıya kalan polislerin en stresli mesleklerden birini gerçekleştirdiğine işaret ediyor.
 • 4

  8. Gazeteci

  8. Gazeteci
  Gazeteciler ABD’de yıllık 35 bin dolar kazanıyor. Haber yetiştirme, gündemi takip etme, sıcak gelişmeleri anında okuyuculara aktarma gibi sıkıntılar nedeniyle gazetecilik dünyanın en stresli mesleklerinin başında geliyor.
 • 5

  7. Kıdemli üst düzey yönetici

  7. Kıdemli üst düzey yönetici
  Kurumsal şirketlerin kıdemli üst düzey yöneticileri ABD’de yıllık 106 bin doların üzerinde kazanıyor. Yöneticiler diğer insanların yaşamlarına etki eden kararlar aldıklarında stresli meslekler listesine girebiliyor.
 • 6

  6. Halkla ilişkiler yöneticisi

  6. Halkla ilişkiler yöneticisi
  Halka ilişkiler yöneticileri ABD’de yıllık 54 bin doların üzerinde kazanıyor. Şirketlerin ve temsil ettikleri kişilerin halka karşı duruşlarından sorumlu oldukları için stresli bir meslekten para kazanıyorlar.
 • 7

  5. Organizatör

  5. Organizatör
  Organizatörler ABD’de yıllık 45 bin doların üzerinde kazanıyor. Doğum günleri, düğünler, önemli toplantılarla baş etmek mesleği stresli kılan özelliklerin başında geliyor.
 • 8

  4. Pilot

  4. Pilot
  Pilotlar ABD’de yıllık 100 bin doların üzerinde kazanıyor. Ancak yüzlerce kişinin hayatlarından sorumlu olduklarından dünyanın en stresli mesleklerinden birine imza atıyorlar.
 • 9

  3. İtfaiye

  3. İtfaiye
  İtfaiye çalışanları ABD’de yıllık 50 bin dolara yakın kazanıyor. Bire bir yangınla mücadele eden bu kişiler dünyanın en stresli mesleklerinden birini yapıyor.
 • 10

  2. General

  2. General
  Generaller ABD’de yıllık 200 bin dolara yakın kazanıyor. Askeri düzeni sağlama görevi nedeniyle dünyanın en stresli mesleklerinin başında geliyor.
 • 11

  1. Asker

  1. Asker
  Askerlik daha önceki yıllarda olduğu gibi 2014’te de dünyanın en stresli mesleği olacak.