2016 Rio Olimpiyatları’nın en beğenilen erkek sporcuları

ntv.com.tr

Madalya kazansınlar ya da kazanamasınlar, işte 2016 Rio Yaz Olimpiyatları’nda en çok ilgiyi üzerilerine çeken en gözde erkek sporcular...

 • 1

  GÖZLER ÜZERLERİNDE

  GÖZLER ÜZERLERİNDE

  Milyonlarca kişinin izlediği 2016 Rio Yaz Olimpiyatları devam ederken, sadece madalyalar değil, müsabakalarda mücadele eden spocuların kendileri de ilgi odağındalar. İşte 2016 Rio Oyunları’nın en gözde erkek sporcuları...

 • 2

  TOM DALEY

  TOM DALEY

  İngiliz tramplen atlayışçıcı, özellikle 10 metrelik atlama platformunda iyi oluşuyla tanınıyor. Mart 2008’de, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Daley, 2012 Olimpiyatları gibi 2016 Rio Olimpiyatları’nda da bronz madalya kazandı.

 • 3

  CAMILLE LACOURT

  CAMILLE LACOURT

  Fransız sırt üstü yüzücüsü Camille Lacourt, dört kez dünya şampiyonu oldu. 2016 Olimpiyatları’nda 100 metre sırt üstü yarışlarını 5’inci olarak tamamladı. 2008 Fransa Güzeli Valérie Bègue ile evlenen Lacourt, dört yaşında bir kız çocuğu babası.

 • 4

  FEDERICO GRABICH

  FEDERICO GRABICH

  2010 Güney Afrika Oyunları’nda altın dahil dört madalya kazanan Arjantinli yüzücü, bu yılki olimpiyatlarda elemeleri geçemese de yüzme yarışlarının en beğenilen sporcularından biri olarak hafızalara kazındı.

 • 5

  CHAD LE CLOS

  CHAD LE CLOS

  Güney Afrikalı yüzücü, 2012 Londra Olimpiyatları’nda 200 metre kelebekte altın madalyanın sahibi oldu. 2016 Rio Olimpiyatları’nda ise aynı dalda gümüş madalya kazandı.

 • 6

  PITA TAUFATOFUA

  PITA TAUFATOFUA

  Tongalı tekvandocu, olimpiyatlarda ülkesini temsil eden ilk dövüşçü oldu. Olimpiyat açılışlarında bayrak taşıdığı görüntüsüyle adından söz ettiren Taufatofua, beş yaşında spor kariyerine, 18 yaşında da modellik kariyerine başladı. Mühendislik mezunu olan sporcu, evsizlere yardım eden sosyal projelerde de yer alıyor.

 • 7

  ASHTON EATON

  ASHTON EATON

  2012 Londra Olimpiyatları şampiyonu olan, dört kez dünya şampiyonluğu kazanan, heptatlon ve dekatlonda dünya rekorları kıran ABD’li atlet, 2016 Rio Olimpiyatları’nda mücadele etmeye devam ediyor. Başarılı atlet, bir başka dünya şampiyonu Brianne Theisen-Eaton ile evli.

 • 8

  MARCEL NGUYEN

  MARCEL NGUYEN

  Alman cimnastikçi, iki kez Avrupa şampiyonluğu kazanmasının yanı sıra 2012 Yaz Olimpiyatları’nda iki kez gümüş madalyanın sahibi oldu. Dört yaşında cimnastiğe başlayan sporcu, bu yılki olimpiyatlarda beklenen başarıyı gösteremese de müsabakaların en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

 • 9

  MATT ANDERSON

  MATT ANDERSON

  2014 Dünya Ligi’nde altın madalya, 2015 Dünya Kupası’nda birincilik kazanan Amerikalı voleybolcu, ABD’nin voleybol milli takımıyla birlikte 2016 Rio Olimpiyatları’nda mücadalesini sürdürüyor.

 • 10

  JACOB DALTON

  JACOB DALTON

  ABD’li cimnastikçi, pek çok ulusal ve dünya çapında müsabakada madalya kazandı. Eşi de profesyonel cimnastikçi olan sporcu, 2016 Olimpiyatları’nı beşinci olarak tamamladı.

 • 11

  VLADIMIR MOROZOV

  VLADIMIR MOROZOV

  2012 Londra Olimpiyatları’nda 4x100 metrede bronz madalya kazanan Rus yüzücü, iki kez dünya şampiyonu oldu. 2016 Rio Olimpiyatları’nı karışık bayrak yarışında dördüncü oarak tamamladı.

 • 12

  RICKY RUBIO

  RICKY RUBIO

  İspanyol basketbol oyuncusu Rubio, 2008 Olimpiyatları’nda gümüş madalya, 2009 Avrupa Şampiyonası’nda takımıyla birlikte birincilik kazandı. 18 yaşındayken olimpiyatlarda basketbol finallerine katılan en genç oyuncu unvanını alan sporcu, 2016 Olimpiyatları’nda İspanya milli takımında mücadelesini sürdürüyor.

 • 13

  MARCELO CHIERIGHINI

  MARCELO CHIERIGHINI

  2013 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Brezilyalı yüzücü, 2015 yılında Toronto’da düzenlenen Pan Amerika Oyunları’nda altın madalyanın sahibi oldu. Ülkesinin ev sahipliğinde gerçekleşen 2016 Olimpiyatları’nda dereceye giremedi.

 • 14

  RYAN LOCHTE

  RYAN LOCHTE

  Altı kez olimpiyat şampiyonu olan ABD’li yüzücü, Dünya Şampiyonaları’nda 39 altın madalya kazandı. Kariyeri boyunca 10 kez dünya rekoru kıran Lochte, 2016 Rio Olimpiyatları’nda  4x200 m serbest stil bayrak yarışını birincilikle tamamladı.

 • 15

  ALEX RANGHIERI

  ALEX RANGHIERI

  İtalyan plaj voleybolcusu Ranghieri, kariyerine altı yaşında başladı. 2016 Rio Olimpiyatları’nda İtalya adına mücadeleye devam ediyor.

 • 16

  NING ZETAO

  NING ZETAO

  2015 Dünya Su Sporları Şampiyonası’nda 100 metre serbest yüzmede altın madalya kazanan ve Asya Oyunları’nda dört kez şampiyon olan Çinli yüzücü, 2016 Rio Olimpiyatları’nın en beğenilen sporcularından biri oldu.