90. Oscar Ödül Töreni’nin en ilginç anları

ntv.com.tr

Bu yıl 90’ıncısı düzenlenen Oscar Ödül Töreni’nde pek çok ilginç an şimdiden hafızalarda yer edindi. İşte 2018 Oscar gecesinin en dikkat çeken anları…

 • 1

  TACİZCİYE GÖNDERME

  Geçen yılki başarılı sunumunun ardından bu yıl tekrar Oscar gecesinin sunucusu olarak sahneye çıkan ABD’li komedyen Jimmy Kimmel, esprileriyle geceye damga vurdu. Kimmel, Hollywood’daki taciz skandalının gölgesinde yapılan 90. Oscar Ödül Töreni’nde iddiaların merkezindeki isim Harvey Weinstein’e gönderme yaptı. Sunucu, Weinstein ile ilgili yaptığı esprili konuşmada, onu Oscar heykelciğine benzeterek, “Oscar, Hollywood'un en saygıdeğer erkeği, çünkü ellerine hakim olabiliyor. Onu nerede görseniz ellerine hakimdir, kaba söz söylemez, en önemlisi penisi yoktur” dedi.

 • 2

  ZARFI KONTROL ETTİ

  Geçen yıl ellerine verilen yanlış zarf nedeniyle En İyi Film Oscar’ını yanlış açıklayan ve bu sayede Oscar tarihine geçen Faye Dunaway ve Warren Beatty ikilisi bu yıl da sahnedeydi. En İyi Film ‘The Shape of Water’ı anons ettiklerinde sahneye filmin yönetmeni Guillermo del Toro çıktı. Toro, geçen yılki hatanın bir benzeri olup olmadığını anlamak için zarfı kendi kontrol etti ve seyircilere böyle gösterdi.

 • 3

  TÜM KADIN ADAYLAR AYAĞA

  ‘Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’ filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oscar’ını kazanan Frances McDormand, ödül konuşmasını yaparken tüm kadın adayları ayağa kalkmaya davet edip seyircilerden alkış isteyerek gecenin en renkli anına imza attı. “Hepimizin anlatacak hikayeleri var" diyen ünlü oyuncu, Hollywood’un daha fazla kadın hikayesi anlatması gerektiğini söyledi.

  GECEYE DAMGA VURAN ANLAR

 • 4

  SAHNEDE JET SKI

  Oscar’da en kısa konuşmayı yapan Jet Ski hediye edileceği açıklandı. Tabii bu bir Oscar şakasıydı. Jet Ski’yi tanıtan kişi de ünlü oyuncu Hele Mirren oldu.

 • 5

  ÇAY TEKLİFİ

  Jimmy Kimmel, seyircilerin arasında dolaşarak ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yanına gitti ve ondan çay istedi.

 • 6

  SAHNEDE BİR EFSANE

  86 yaşındaki oyuncu Rita Moreno, hala bir efsane olduğunu kanıtladı. Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını sunmak üzere sahneye çıkan Moreno, hala genç olduğunu dans ederek gösterdi. Moreno, 1962 yılında yapılan Oscar töreninde giydiği elbiseyi tekrar giymesiyle de dikkat çekti.

 • 7

  “ANNEM OLUR MUSUN?”

  Tiffany Haddish ve Maya Rudolph, sahneye topuklu ayakkabılarını çıkarıp Ugg ayakkabılarını giyerek çıktı. Haddish, sahneden Meryl Streep’e seslenerek, annesi olmasını istedi.

 • 8

  KOLTUK DEĞNEKLİ FOSTER

  En İyi Erkek Oyuncu ödülünü açıklamak üzere Jennifer Lawrence ve Jodie Foster sahnedeki yerlerini aldı. Foster’ın koltuk değnekleriyle olması dikkat çekti. Foster, sahneden Meryl Streep’e seslenerek yaralanmasının sebebinin kendisi olduğunu söyledi.

 • 9

  "LA LA LAND DEME!"

  En İyi Kısa Animasyon Oscar’ını sunmak üzere sahneye çıkan Mark Hamill, geçen yıl en iyi film açıklanırken yanlış zarf verilmesi olayına gönderme yaptı. Elindeli zarfı açarken, “La La Land deme, La La Land deme!” şeklinde espri yaptı.