Ahmet Kural: Aşka inandım ama hiç aşık olmadım

Ailece Şaşkınız ile 2 Mart'ta seyirciyle buluşmaya hazırlanan Ahmet Kural ve Murat Cemcir, film ve kendileri hakkında merak edilenleri anlattı. Kısa bir süre önce Sıla ile yollarını ayıran Kural'ın "Aşka inandım ama hiç âşık olmadım" sözleri dikkat çekti.

 • 1

  Yeni filminiz “Ailecek Şaşkınız” hayırlı olsun. Ailecek şaşıracak mıyız izlerken?

  Murat Cemcir: Çok şaşıracaksınız. Değişik bir film oldu. Bu benim değil, fragmanı izleyenlerin lafı. “Nasıl buldun?” diyorum izleyenlere, “Değişik” diyorlar. “Nasıl yani, kötü anlamda mı?” diyorum, “Yok abi çok komik” diyorlar. “Düğün Dernek mi, bu mu?” diyorum, “Farklı filmler, alakası yok” diyorlar. Genel olarak izleyen herkes çok beğendi. Şu ana kadar yapmış olduğumuz hiçbir filme benzemiyor “Ailecek Şaşkınız”.

  Ahmet Kural: Şehir komedisi çektik bu sefer. İki düzgün giyimli adamı oynuyoruz. Bursa’nın en önemli genç işadamları rolündeyiz
 • 2

  Sinemaseverler bu filmde neler bulacak?


  Murat: Bir kere çok farklı bir Ahmet Kural görecekler. On parmağında on marifet var bu kez. Oynadığı, çok renkli bir karakter.

  Ahmet: Evet spor yapan, ata binen, çiftliği olan, kavgayı seven, aşçılık sertifikası bulunan donanımlı bir karakter. Çok eğlendik çekerken. En çok hazırlandığım film de bu oldu. 10 ay sürdü role hazırlanmam, ortaya tertemiz bir film çıktı. Görüntüden çok memnunuz, ikimiz de çok güzel görünüyoruz. Öncekilerde atletle geziyorduk.


  Murat: Ama bu filmde de yine Ahmet’in külotla kalma sahnesi var.

  Ahmet: Boxer dersek ona... Her filmde bir külotla kalma durumu oluyor maalesef.

 • 3

  Sizden aşkı tarif etmenizi istesem, ne dersiniz?


  Murat: Bende kalıcı bir yeri yok. Ben işimi seviyorum.

  Ahmet: İlahi aşk var efendim. Abiye duyulan aşk var, meslek aşkı var, bir kadına duyulan aşk var... Bu aşklar olmazsa olmuyor...

 • 4

  Murat: Çok eğlenceli bir dünyada çalışıyoruz ve çok mutluyuz.

  Ahmet: Aşk güzel bir şey ya. Ama hayatını güzelleştiriyorsa güzel. Hayatına değer katması lazım. Onun dışında bir de aşka inanmak diye bir şey var.

 • 5

  Hiç aşk acısı çektiniz mi?

  Murat: Ben âşık oldum iki defa. Acı da çektim. Çekmezsen bir manası yok ki, öbür türlüsü cacık.


  Ahmet: Ben yaklaşık 48-49 aşk yaşadım diyormuşum. (Gülüyor) Aşka inandım ama hiç âşık olmadım.

 • 6

   Evlilik konusunda ne düşünüyorsunuz?
  Ahmet: Olursa olur. İsteyince olacak bir şey değil ki...

  Murat: Allah nasip ederse en yakın zamanda inşallah.

  Ahmet: Hayırdır, aday var da ben mi bilmiyorum?

  Ölüm ne ifade ediyor sizin için?

  Ahmet: Her canlının tadacağı duygu.
  Murat: Ölüm çok güzel bir şey ya. İnsanların böyle her gün üzerine düşünmesi gerekiyor. Ne kadar fazla düşünürsen, o kadar mutlu yaşıyorsun. Ben öyle yapıyorum. Olağanüstü bir şükür duygusu veriyor sana. Ölümün var olduğunu her gün hatırlarsan, mutlu yaşamak zorunda olduğun aklına gelir.