Ajda Pekkan'a 5 yıl hapis istemi

Süperstar Ajda Pekkan'a, Edip ve Güli Şakru çiftine sattığı Tarabya'daki villa ile ilgili projeye aykırı malzemeler kullanıldığı gerekçesiyle açılan davada verilen takipsizlik cezası kaldırıldı.

 • 1

  3 MİLYON 750 BİN DOLARA SATMIŞTI

  3 MİLYON 750 BİN DOLARA SATMIŞTI
  Ajda Pekkan, Tarabya Koyu’ndaki bin 200 metrekarelik arsaya villa yaptırdı. Pekkan, Boğaz manzaralı lüks villaya taşınmaktan vazgeçince 2009’da fabrika sahibi tekstilci Edip ve Güli Şakru çiftine 3 milyon 750 bin dolara sattı.
 • 2

  PROJEYE AYKIRI

  PROJEYE AYKIRI
  İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu 2012’de villanın onaylı projesine aykırı olarak PVC pencere kullanıldığını, bodrum katta pencere açıldığını ve ahşap balkon korkuluklarının cam malzemeyle kaplandığını belirledi.
 • 3

  6 AY SÜRE

  6 AY SÜRE
  Uygulamaların düzeltilerek projeye uygun hale getirilmesi için villa sahibine 6 ay süre veren kurul, uygulamalar ortadan kaldırılmayınca suç duyurusunda bulundu. Şakru çiftine, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı düzenleme yapmak suçundan dava açıldı ve Pekkan hakkında takipsizlik kararı verildi.
 • 4

  KARARA İTİRAZ EDİLDİ

  KARARA İTİRAZ EDİLDİ
  Ancak Şakru çifti, villadaki projeye aykırı eklentileri kendilerinin yapmadığını ileri sürdü. Bunun üzerine hazine yetkilileri, Ajda Pekkan ve beraberindekilerin takipsizlik kararına itiraz etti.
 • 5

  KARAR BOZULDU

  KARAR BOZULDU
  İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, düzenlemeleri kimin yaptırdığının belirlenmesi ve delil araştırılması yapılması için takipsizlik kararını bozdu.
 • 6

  2 YILDAN 5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

  2 YILDAN 5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
  Savcılık Ajda Pekkan ve villanın onarım projesini hazırlayan 12 kişi hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı düzenleme yapmak suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.