Akrep Nalan: Google’a adımı yaz, ‘Köpek katili’ olarak çıkıyorum

Magazinden uzak olmasını yıllar önce yaşadığı bir olaya bağlayan Akrep Nalan, aradan geçen onca yıla rağmen hala 'köpek katili' olarak anıldığını söyleyerek isyan etti.

 • 1

  Birkaç gün önce evini Nesin Vakfı’na bağışlayan Akrep Nalan, magazine neden uzak durduğunu açıkladı.

 • 2

  Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'e konuşan Akrep Nalan, “Beni o kadar çok üzüp canımı yaktılar ki... Beni kilolarımla ve köpeğimle gündemden düşürmediler” dedi.

 • 3

  “Çok kötü, çok talihsiz bir kazaydı. Belki de başıma gelmiş en büyük trajedi” dediği köpeğini öldürme hikayesini de şöyle anlattı:

  “Köpeğimin üstüne bastım öldü. Şimdi Google’a adımı yaz, ‘Köpek katili’ olarak çıkıyorum. Yüreğim acıyor. Hele de hayvansever bir insansanız acınız ikiye katlanıyor. O yüzden insanlardan korkuyorum. Günlerce kendime gelemedim, çok ağladım. Beni köpek canavarı olarak yazdılar. Asıl bana yapılan canavarlıktı.”

 • 4

  Evini Nesin Vakfı’na bağışlayan ünlü şarkıcı, “Eğitim sistemini değiştiremem, bir okul açamam; o kadar gücüm yok ama bu iş için birçok dernek var. Bu derneklere yatırım yapmak bence daha iyi. Bir okul yaptırmış kadar iyi hissediyorum şimdi. Ali Nesin, Şirince’de Fen Okulu yapıldığını söyledi. O binalardan birine benim adımı verecekler” dedi.

 • 5

  Yeni bağışlar da yapacağını söyleyen Akrep Nalan, şunları anlattı:

  “İki üvey kız kardeşim ayrıca yeğenlerim var. Elbette onlar için de bir şeyler düşünüyorum. Hayvanlar için de düşünüyorum. Yani bütün mal varlığım İstanbul’daki evim değil. Her şeyi kendi alın terimle yaptım. Kimseye bir mecburiyetim yok. Ama kendimi sorumlu hissettiğim Nesin Vakfı’nın çocukları var, sokak hayvanları var. Çok çalıştım yıllarca, hiçbirini kolay kazanmadım. Bodrum’daki evimi de Türkan Saylan’ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamayı düşünüyorum. Faydalı olsun, faydalı işlere gitsin yeter. Biz gidiyoruz ama dünya malı dünyada kalıyor.”