Aslı Enver: Annaanneme söz verdiğim için okulu bitirdim

Yeni dizi İstanbullu Gelin'de Süreyya karakterine hayat verecek olan Aslı Enver, Vogue dergisine konuştu.

 • 1

  "SENİN BANA BAKMANI DEĞİL OKUMANI İSTİYORUM" 

  Murat Boz ile bir süredir birlikteliği olan ve Vogue dergisi için kamera karşısına geçen Aslı Enver eğitim yıllarını anlattı. 2016 Haziran ayında kaybettiği anneannesiyle ilgili anılarnı da aktaran Enver şöyle konuştu: “Anneannemin bacağı kırılmıştı; evde yatak döşek bir durum var, ben ona yemekler yapıyorum. Ben senin bana bakmanı değil, okumanı istiyorum, sana hoca tutacağım diye tutturdu anneannem.

 • 2

  "BANA HOCA TUTTU"

  "Emekli maaşıyla bana hoca tuttu. Çağlar hoca ki bana doğru düzgün Türkçeyi öğreten kişidir; bana bakıp 'edebiyatı kuvvetli aslında, soru mantığını çözerse becerir"

 • 3

  "PARA KAZANMAYA BAŞLADIM"

  "Disleksik (öğrenme bozukluğu) olduğum için ekstra zamana ihtiyacım var ama disleksi çok tanınmadığı için ekstra zaman filan vermiyorlar. Bizim sınava çalıştığımız sırada Hayat Bilgisi işi geldi. Oradan da harçlık çıkarmaya başladım.”

 • 4

  "MÜŞFİK KENTER'LE ÇALIŞMAK İSTİYORDUM"

  "Müşfik Kenter’le çalışmak çok istiyordum. Onun eğitim verdiği Haliç Üniversitesi’ne başvurdum. Yetenek sınavını vererek kabul edildim. Üniversitede okurken, bir yandan da Kavak Yelleri’nde rol almaya başladım.

 • 5

  "ANNEANNEME SÖZ VERDİĞİM İÇİN OKULU BİTİRDİM"

  "Hem dizi hem okul, biraz zor bir süreçti ama anneanneme söz verdiğim için okulu dondurmayı da düşünmedim. Alttan alttan dersleri vere vere, okulu dört senede bitirip diplomamı anneanneme hediye ettim. Çok mutlu oldu.”