Aybüke Pusat: Tolga benim için bir öğretmen

'Söz' dizisinde Tolga Sarıtaş’la başrolleri paylaşan Aybüke Pusat, “Tolga benim için bir öğretmen. Uyumu, nazikliği, etikliği, sırdaşlığı bana çok iyi geliyor” dedi.

 • 1

  Miss Turkey yarışmasında dereceye girdikten sonra oynadığı ‘Medcezir’ dizisiyle tanınan ve şimdilerde Star TV’de ekrana gelen ‘Söz’ dizisinde Doktor Bahar’ı canlandıran Aybüke Pusat, canlandırdığı karakterle kurduğu bağı şöyle anlattı:

 • 2

  “Baharı kendimden ayrı görmüyorum. Bahar benim içimdeki Aybükelerden biri zaten. Ona ulaşmak için birçok soru sordum kendime. Ondan öğrenecek çok şeyim var.”

 • 3

  Pusat, Milliyet’e verdiği röportajda Bahar karakterinin cesaret ve gözükaralık yönüyle kendisine örnek olduğunu söyleyerek, “Ben çok fevriyim. Sonraki adımı hiç düşünmem. Bahar ölçüp tartmadan adım atmaz. Kafası hep analitik çalışıyor. Sonunu hesaplayabiliyor. Keşke analitik yanım da Bahar’ınki kadar güçlü olsa” dedi.

 • 4

  “Bahar duygusunu içinde tutan bir tip ama baze patlıyor” diyen Pusat, “Bir sahe çektik; bombalar ve ameliyatlar sonrasında Yavuz ve Bahar’ın telefon konuşması. O kafdar zaman sonra ilk kez biri Bahar’a ‘Nasılsın’ diye soruyor. Hem de bu soru Yavuz’dan geliyor. Öyle kişiselleştirmişim ki meseleyi gözyaşlarımı durduramadım oynarken” şeklinde konuştu.

 • 5

  Dizideki partneri Tolga Sarıtaş hakkında, “Tolga benim için bir öğretmen” diyen Pusat, “Uyumu, nazikliği, etikliği, sırdaşlığı bana çok iyi geliyor. Partner olduğunuz insanlarla ister istemez çok vakit geçiriyorsunuz. Kendi özelinizden duygular paylaşıyorsunuz” ifadesini kullandı.