Bakan Mehmet Müezzinoğlu'ndan Aleyna Tilki açıklaması

Anadolu Ajansı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, 16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki'nin gece kulüplerinde sahneye çıkmasıyla ilgili, "Bu kişilerin, bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından 'haz duyan' bir duruşa isyan etmeleri lazım" dedi.

 • 1

  16 YAŞINDA SAHNEDE

  16 YAŞINDA SAHNEDE
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 yaşındaki Aleyna Tilki'nin gece kulüplerinde sahneye çıkmasına ilişkin açıklamada bulundu.
 • 2

  BAKANLIĞIN SORUMLULUĞUNDA

  BAKANLIĞIN SORUMLULUĞUNDA
  18 yaşının altındaki gençlerin alkollü mekanlarda çalışmasının yasak olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, bunun denetimi ve cezalandırılmasının, bakanlığının sorumluluğunda bulunduğunu belirtti.
 • 3

  "GEREKENLER YAPILIYOR"

  "GEREKENLER YAPILIYOR"
  Müezzinoğlu, "Aleyna Tilki'yi alkollü bir mekanda çalıştıran iş yeri sahibi açısından gerekli cezai müeyyideler uygulandı. Bakanlığımızca bu anlamda alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takip var ve gerekenler yapılıyor" diye konuştu
 • 4

  "BAŞKA BİR NOKTA VAR"

  "BAŞKA BİR NOKTA VAR"
  Asıl vurgulamak istediği ve vicdanını da rahatsız eden başka bir nokta olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
 • 5

  "İSYAN ETMELİLER"

  "İSYAN ETMELİLER"
  "Bu mekana, bu ülkenin neticede dünyayı gören, belirli imkanları olan, bana göre belirli bir eğitimi de almış insanları geliyor. Bu kişilerin, 16 yaşındaki bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından 'haz duyan' bir duruşa isyan etmeleri lazım" dedi.
 • 6

  "BAKANLIĞI ARA"

  "BAKANLIĞI ARA"
  Müezzinoğlu "Önce o mekanın sahibi isyan etmeli, onlar müdahale etmeli. Hiçbir şey yapamıyorsan bakanlığı ara, ALO 170, bu kadar. Hepimizin o yaşta kızı var, yakını var. Bundan bir eğlence değil, onu görünce kendi vicdanını sızlatan bir rahatsızlık hissedilmelidir. O mekandaki vicdan, esasında bizim cezamızdan çok daha ağır cezayı, o kuruma hissettirebilmeli" diye konuştu.
 • 7

  TOPLUM VİCDANI HUHUKTA YANA OLMALI

  TOPLUM VİCDANI HUHUKTA YANA OLMALI
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, toplumsal duyarlılığın olmadığı hiçbir konuda yönetimlerin kanunlarla çok başarılı olamayacağını belirterek, toplum vicdanının hakkaniyet ve hukuktan yana olması gerektiğini kaydetti.