'Bana hakaret et diye yalvardım' (Yaşamak Güzel Şey setinde 'minik' kriz)

İçerde dizisinde canlandırdığı Minik karakteri ile büyük ilgi gören Seyithan Özdemir, 'Yaşamak Güzel Şey' filminin çekimleri sırasında Müfit Can Saçıntı’yı bir hayli şaşırttı. Saçıntı’ya hakaret içerikli bir kelime kullanması gereken Minik lakaplı oyuncu, o kelimeyi kullanamayacağını söyleyince, sahne dakikalarca çekilemedi. Filmin yönetmenliğini de yapan Saçıntı, “Dakikalarca bana hakaret etsin diye yalvardım. Bu sahneyi unutamayacağım” dedi.

 • 1

  14 Nisan’da vizyona girecek olan Yaşamak Güzel Şey filminde, sürpriz bir rolle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan İçerde'nin Minik'i Seyithan Özdemir, setteki tavırları ile herkesin sevgisini kazandı.
 • 2

  Filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı ile karşılıklı sahnelerinde, Saçıntı’ya hakaret içerikli bir sözcük kullanması gereken Özdemir “Ben sizi çok seviyorum Hocam; bu kelimeyi size söyleyemem” diyerek sahneyi durdurdu.
 • 3

  Saçıntı, bu sözcüğü rol gereği söyleyeceğini anlatmak ve “Minik”i ikna etmek için dakikalarca dil döktü.
 • 4

  Bu sahnenin, yönetmenlik hayatının en özel sahnelerinden biri olduğunu belirten Saçıntı şunları söyledi:
 • 5

  “Ben böyle güzel kalpli bir insan çok az gördüm. Sert görünümünün altında melek gibi bir kalbi var. Rol gereği bile olsa, kötü bir sözcük kullanamadı. Dakikalarca bana hakaret etsin diye yalvardım. Bu sahneyi asla unutamayacağım” dedi.
 • 6

  Yılın en duygusal komedi filmine aday olan 'Yaşamak Güzel Şey'de; Müfit Can Saçıntı’ya Yasemin Çonka, Zihni Göktay, Ayşegül Atik, Günay Karacaoğlu, Reha Özcan, Renan Bilek, Onur Dilber, Merve Hazer, Bahar Süer, Fulden Akyürek, Nihan Tarhan, Nihan Taşyürek, Ali Çoban ve Fatih Koyunoğlu eşlik ediyor.

  Yönetmenliğini ve senaristliğini Saçıntı’nın üstlendiği film, yaşam koşullarına boyun eğen pısırık bir adam olan Müfit’in, başına gelen talihsiz bir olay ile başkaldıran bir anti kahramana dönüşmesini ve yaşamın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor.

  YAŞAMAK GÜZEL ŞEY FRAGMANI - İZLE