Bergüzar Korel ile Halit Ergenç çiftine 9 yıl sonra 1 milyon TL

Evli ve oyuncu meslektaşlar Bergüzar Korel ile Halit Ergenç, 9 yıl önce 'Binbir Gece' dizisinde birlikte rol aldıkları sırada bir ilanın izinsiz kullanıldığı iddiasıyla açtıkları davadan 1 milyon TL kazandı.

 • 1

  2006 yılında yayın hayatına başlayan 'Binbir Gece' dizisinde tanışan ve dizinin 2009 yılındaki finalinin ardından evlenen Bergüzar Korel ile Halit Ergenç çiftinin açtıkları dava sonuçlandı.
 • 2

  'Binbir Gece' dizisinin final bölümünün bir villada çekileceğini duyuran ilanda fotoğraflarının izinsiz kullanıldığı iddiasıyla dava açan Bergüzar Korel-Halit Ergenç ikilisi, projenin finalinden dokuz yıl sonra 1 milyon TL tazminat kazandı.
 • 3

  O dönem evli olmayan çiftin, davalı Gül-Keleşoğlu-Kameroğlu İnşaat Ortaklığı'na açtığı davada fotoğraflarının izinsiz olarak villanın projesinde kullanıldığı iddia edilmişti.
 • 4

  Sabah'ın haberine göre İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde 9 yıldır süren davanın dünkü duruşmasında, davalı şirketin, Korel'e 450 bin lira maddi, 50 bin lira manevi; Ergenç'e de 450 bin lira maddi ve 50 bin lira manevi olmak üzere, faiziyle toplam 1 milyon lira ödemesine karar verildi.
 • 5

  47 yaşındaki Ergenç ile Korel şu sıralar ise Vatanım Sensin dizisinde eş olarak birlikte rol alıyor.