Bergüzar Korel: Tir tir titrediğim her an daha da güçlendim

Bu hafta vizyona giren Bir Aşk İki Hayat filmiyle beyazperdede boy gösteren Bergüzar Korel, "Korkularımla çok fazla yüzleşip hepsinin üzerine gittim. Tir tir titrediğim her an daha da güçlendim. Artık kimse bana istemediğim hiçbir şeyi yaptıramaz, “Hayır” demeyi öğrendim" ifadelerini kullandı.

 • 1

  Bir Aşk İki Hayat filminin başrol oyuncuları Bergüzar Korel ve Engin Akyürek Hürriyet'ten Hakan Gence'ye verdikleri röportajda hayatlarını değiştiren kararlarını ve filmi anlattı.

  Sizi buluşturan bu filmin konusu ne?

  Engin Akyürek: Filmde, Umut karakterinin bir gece köpeğini dışarıya çıkarması ya da çıkarmaması üzerine alacağı karar sonrası gelişen bir olay örgüsü var. Umut’un Deniz’le karşılaştığında hayatında neler olduğunu veya karşılaşmasa neler olmayacağını görüyoruz. İyi bir roman, iyi bir film hayatın basit anlarına dokunur ya, bu filmi izlediğinizde de onu yaşayacaksınız.
 • 2

  Fragmanda ”Hayatı büyük olaylar yönlendirir derler. Oysa hayat aldığımız küçük kararların toplamıdır” diye bir cümle var. Küçük kararlar hayatlarımızı ne kadar etkiliyor?

  Engin Akyürek: Küçücük kararlar hayatımızın bütün yönünü değiştiriyor. Film de bunu çok güzel anlatıyor.
 • 3

  Sizin hayatlarınızı değiştiren kararlarınız oldu mu?

  Engin Akyürek: Ankara’da yaşarken buraya gelmek gibi bir hayalim yoktu. Ama İstanbul’a gelip televizyonda oyunculuk üzerine düzenlenen bir yarışma programına katıldım. Hayatım değişti.

  Bergüzar Korel: Ben ufak bir karar anından sonra buradayım. Konservatuvarda öğrenciydim. Oyuncu olmak istiyordum ama televizyon dünyası ya da tanınmakla ilgili derdim yoktu. Hayatımı geçindirecek kadar para kazanıp oyunculuk yapmak istiyordum. Hiç iş düşünüp değerlendirme yapamayacağım bir gün gelen bir teklif ve verdiğim “Evet” cevabıyla bütün hayatım değişti. O yüzden küçük sandığım kararlara çok kafa patlatıyorum. Bunu seçtim ama diğer yolu seçseydim hayatımda ne olurdu diye düşünüyorum.
 • 4

  Bu kararları vermeseniz bugün nerede olurdunuz?

  Engin Akyürek: Bilmemek daha iyi. Yoksa hayat çok tatsız tuzsuz olurdu. Mesela kafamda yazmak istediğim bir hikâye var: Yolda giderken çatılardan atlayıp intihar eden insanları görüyoruz. Meğer herkes 30 yıl sonraki bir fotoğrafını görüyor ve kimse gördüğü fotoğraftan memnun olmuyor. İçinde yaşarken belki bir şeyleri kabulleniyoruz ama bence geleceği bilmek hiçbir zaman sizi mutlu etmeyecektir.
 • 5

  30’larınızın ortasındasınız. Hayat muhasebesi yaptınız mı?

  Bergüzar Korel: 30’ların ortasına dair söyleyebileceğim en önemli şey, 35 yaşında yaşadığım aydınlanma diyebilirim.
 • 6


  Bu aydınlanma sizde neleri değiştirdi?

  Bergüzar Korel: Kendimi daha çok sevmeye başladım. Kendi değerimin birinin beni ne kadar takdir edip sevdiğiyle değil benliğimle alakalı olduğuna ikna oldum. İçgüdülerim ve duygularıma, ne istediğime, kendime daha fazla değer veriyorum.
 • 7

  Kendinize dair nelerle yüzleştiniz?

  Bergüzar Korel: Korkularımla çok fazla yüzleşip hepsinin üzerine gittim. Tir tir titrediğim her an daha da güçlendim. Artık kimse bana istemediğim hiçbir şeyi yaptıramaz, “Hayır” demeyi öğrendim.
 • 8

  Nelere özlem duyuyorsunuz?

  Bergüzar Korel: Sosyal medyanın olmadığı, kameralı cep telefonlarının anlarımızı ele geçirmediği, özel günlerde kart attığımız günleri. ‘Bir Başka Gece’ programını beklediğimiz, ‘Süper Baba’ ile duygulandığımız cumaları. Daha sakin ve zamanın çok daha ağır ama çok daha enerjik olduğu 90’ları çok özlüyorum.

  İşte filmden yansıyan diğer kareler...

 • 9

 • 10

 • 11

 • 12

 • 13