Cesur ve Güzel'de mutlu final (Cesur ve Güzel'in tüm bölümleri)

ntv.com.tr

Star TV'de yayınlanan Cesur ve Güzel’in dün akşam ekranlara gelen final bölümünde izleyiciler Cesur ile Rıza arasındaki nefes kesen kovalamacaya tanık oldu. Sühan’ı kurtarmak için zamanla yarışan Cesur, sevdiği kadını kurtardı ve final sahnesinde Sühan ve çocuklarıyla birlikte hayallerine yelken açtı. İşte Cesur ve Güzel'in finalinden ve tüm bölümlerinden detaylar...

 • 1

  Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı ‘Cesur ve Güzel’in dün akşam yayınlanan final bölümünde ekran başındakiler adrenalin ve duygu dolu anlar yaşadı. Cesur, Sühan’ı kurtarmak için amansız bir zaman yarışı içine girdi. Rıza’nın peşine düşen Cesur, umudunu bir an olsun kaybetmeden sevdiği kadını bulmak için büyük mücadele gösterdi.
 • 2

  Oğlu Korhan’ın ölümüyle yıkılan ve kızı Sühan’ın ölme ihtimalini göze dahi alamayan Tahsin Korludağ, ezeli düşmanı Cesur’la birlikte harekete geçti.
 • 3

  Ekran başındakilerin soluksuz izledikleri bu kovalamaca sonunda Sühan’ın yerini bulan Cesur ve Tahsin, Rıza’nın tuzağına düşerek Sühan’ın vurulmasına neden oldu.
 • 4

  Cesur ve Tahsin, Sühan’ın bulunmasının ardından, yatırıldığı ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden kaçan Rıza’nın peşine düştü. Rıza’yı balıkçı motoruyla kaçarken yakalayan Cesur ve Tahsin, onu köşeye sıkıştırdı. Ancak bu son hesaplaşmada Tahsin, Cesur ve Sühan’a bir mektup bırakarak Cesur’u oyun dışı bıraktı. Balıkçı motorunda Rıza’yla karşı karşıyayken kısa bir süre sonra gözünü otomobilinde açan ve Tahsin’in mektubunu bulan Cesur, şoke edici bir gelişmenin tanığı oldu. Tahsin, yaptığı hatanın bedelini ödeyerek Rıza ile kendisinin bulunduğu motoru havaya uçurdu. Tahsin’in kızı Sühan için hayatını feda ettiği bu anlar izleyicileri ekran başına kilitlerken, final bölümünün etiketi #cesurvegüzel, uzun süre sosyal medya mecrası Twitter’da TT listesinde kaldı.
 • 5

  Yaşam savaşı veren Sühan, karnındaki bebeklerinin ve de Cesur’a olan aşkının gücüyle bu mücadeleden galip çıktı. “Eğer inanırsan, umudunu ne olursa olsun kaybetmezsen mucizeler ödülün, rüyaların gerçeğin olur” sözüyle mutluluğa ve hayallerine yelken açan Cesur ve Sühan, izleyicilerine mutlu sonla veda etti.

  CESUR VE GÜZEL'İN FİNAL SAHNESİ 

 • 6

  Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı ‘Cesur ve Güzel’, final yaptı. Başladığı ilk günden itibaren hem ekranlara hem de sosyal medyaya damgasını vuran dizi sona erdi. Cesur ve Sühan’ın destansı aşkında mutlu son yaşanacak mı sorusunun cevabı, 22 Haziran Perşembe günü Star TV’de yayınlanan unutulmaz final bölümüyle cevap buldu. 

  İzleyicileri bir sezonluk modern zaman aşk hikâyesiyle fırtınalı bir yolculuğa çıkaran ‘Cesur ve Güzel final bölümünde ekran başındakileri büyük sürprizler beklemeye devam etti. Biz de ‘Cesur ve Güzel heyecanının ekran başındakilere yaşattığı ‘ilk’ler ve unutulmazlar ile anlatıyoruz.

 • 7

  Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’den mesaj var!

   ‘Cesur ve Güzel’ ile ilgili ilk tanıtımın yayınlanmasıyla birlikte herkes onları merak etti: Kıvanç Tatlıtuğ (Cesur) ve Tuba Büyüküstün (Sühan). Ekranlara tılsımlı bir çift kazandıran iki oyuncu, ‘Cesur ve Güzel’ izleyicileri için unutulmaz anlara imza attı. Dizinin başrol oyuncularına unutulmaz anlarını sorduk.

 • 8

  Birinci bölümde Cesur ve Sühan’ın yaşadığı tehlikeli kaza sonrası tanıştıkları sahne, Kıvanç Tatlıtuğ’un favorilerinden. Tatlıtuğ, ‘Cesur ve Güzel’ ile karakterini şu sözlerle özetliyor: “Cesur karakteri benim ve de kariyer hayatım için yepyeni bir deneyim oldu. Cesur’un maceraperest ve tutkulu karakterinde kendimden de bir şeyler buldum. Bu sebeple aynı zamanda eğlenceliydi. Oyuncu arkadaşlarımız ve yönetmenimiz artık kendi arkadaşlarımız oldu. Birlikte uyum içinde, eğlenceli bir sezon geçirdik. Set ekibine de buradan ayrıca teşekkürlerimi iletirim. Herkesin ellerine sağlık!”.

  Cesur ile Sühan'ın tanışma sahnesi

 • 9

  Tuba Büyüküstün ise Cesur ve Güzel’i şu cümlelerle anlatıyor: “Cesur ve Güzel güçlü hikayesiyle, atmosferiyle içinde keyifle çalıştığım bir proje oldu… Kamera önü ve arkasında hem profesyonel bir ekip, hem çok güçlü oyuncularla biraraya geldim, hep birlikte çok güzel bir sinerji ile çalıştık. Tüm ekibime kalpten teşekkür ediyorum, Sühan en çok da sana…"

  Cesur ve Güzel kamera arkası görüntüleri

 • 10

  Cesur ve Sühan’ın aşkı dünyaya da yayıldı!

   Cesur ve Sühan’ın destansı aşkı, Ortadoğu ülkelerinden Şili’ye Kazakistan’dan Arnavutluk’a dünyanın dört bir yanına da yayıldı. Şimdiye kadar tam 46 ülkeye satışı gerçekleştirilen ‘Cesur ve Güzel’, farklı kıtalarda da fırtınalar estirecek.

   

 • 11

  Dört milyonu aşan tweet!

  Cesur ve Sühan’ın aşkı, izleyicilerin hayatlarına öyle bir fırtınalı şekilde girdi ki dizinin ilk bölümünün yayınlandığı günden bugüne kadar sosyal medya mecralarında ‘Cesur ve Güzel’e dair tam 4 milyon ileti paylaşıldı. Cesur ve Sühan için ayrı 1.5 milyonun üzerinde yorum yapılan dizide; her hafta türlü badireleri atlatan ve heyecanı doruk noktasına taşıyan Cesur ve Sühan çift olarak da toplamda 891 bin iletide konuşuldu.
 • 12

  Dizide izleyiciler en çok Sühan’ın hamile olduğundan şüphelendiği sahneyle ilgili yorum paylaştı. Yaklaşık 2300 iletinin paylaşıldığı bu anı, Sühan’ın Cesur’a evlenme teklifi ettiği ile Cesur ve Sühan’ın tango sahnesi takip ediyor.

  Cesur ve Sühan’dan çok konuşulan tango

 • 13

  Görkemli Korludağ Çiftliği

   ‘Cesur ve Güzel’in oyuncularından birine dönüşen Korludağ Çiftliği, ihtişamıyla henüz dizi başlamadan gündem olmuştu. Polonezköy’ün yeşille buluşan görkemli atmosferinde 54 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan çiftlik evinin inşası 1976 yılında tamamlandı. Üç kış bahçesi ve 10 odası olan evin arazisinde iki av köşkü ve bir göl bulunuyor. Bu göl, ‘Cesur ve Güzel’in en unutulmaz romantik sahnelerinden birine de ev sahipliği yaptı.

 • 14

  Cesur ve Sühan’ın göl kenarında buluştuğu sahnede, Cesur Sühan’a, ünlü Fransız şair Louis Aragon’un ‘Mutlu Aşk Yoktur’ adlı şiirini okumuştu.

  Kıvanç Tatlıtuğ'dan Louis Aragon şiiri
 • 15

  ‘Game of Thrones’ ekibiyle hazırlık!

  Her şey Cesur ve Sühan’ın beklenmedik bir kazayla yollarının kesişmesi sonucu başlamıştı. İlk bölümde ekranlara gelen bu kazada atı Nazlı’nın kontrolü kaybetmesi sonucu uçuruma doğru ilerlemesiyle oldukça tehlikeli bir anla karşı karşıya kalan Sühan, Cesur sayesinde kurtulmuştu. Sühan’a hayat veren ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, bu sahne için fenomen dizi ‘Game of Thrones’un oyuncularına eğitim veren Kazakistanlı bir ekiple çalıştı

 • 16

  Kaza sahnesi çekimlerinde de yer alan ekip, dizi yayınlanmaya başlamadan önce sosyal medyaya da damgasını vuran bu sahne için hem Büyüküstün’ü hem de Kıvanç Tatlıtuğ’u hazırladı.


  Game of Thrones ekibi Cesur ve Güzel için Türkiye'de

 • 17

  Sakıp Sabancı Müzesi kapılarını ilk kez ‘Cesur ve Güzel’e açtı!

   ‘Cesur ve Güzel’, dizi tarihinde büyük bir ‘ilk’e imza attı. Sakıp Sabancı Müzesi, kapılarını ilk defa ‘Cesur ve Güzel’ için açtı. Dizinin 13’üncü bölümünde; Cesur, Sühan’a doğum günü için sürpriz bir akşam yemeği düzenledi

 • 18

  İkilinin; Türk Sanat Tarihi’nin öncü isimlerinden ressam Feyhaman Duran’ın ‘İki Dünya Arasında’ adlı sergisindeki 1000’den fazla eserinin gözüktüğü sahne, ekran başındakilere görsel şölen sundu. Yayınlandığı gün sosyal medyaya da damgasını vuran bu an için sosyal medya mecrası Twitter’da yaklaşık 170 bin tweet atıldı.

  Cesur ile Sühan'ın romantik anları

 • 19

  Kadınlardan aşk şarkıları

  Cesur ve Sühan’ın romantik sahnelerine Türkiye’nin en güçlü kadın müzisyenleri eşlik ederek bu anları unutulmaz kıldı. Sezen Aksu’nun ‘Köz’ ve ‘Ben Kedim Yatağım’ adlı şarkıları, Jehan Barbur’un ‘Seni Seviyorum’u, Gökçe Kılınçer’in ‘Aşk Beni Bulunca’sı, Kalben’in ‘Aramızda’sı ve Ceylan Ertem’in ‘Aşk Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun’ yorumu, ekran başındakileri sahnenin içine çeken şarkılardan sadece bazıları.

  Cesur ve Sühan'ın 'Seni seviyorum' dansı
 • 20

  Sırları ortaya çıkaran tablo!

   Cesur ve Tahsin Korludağ arasındaki savaş, ‘Cesur ve Güzel’in her bölüm heyecanı doruk noktasına taşıyan ve tansiyonu yükselten en önemli unsurlarından. Türk Resim Sanatı’nın en değerli manzara resmi sanatçılarından Ali Rıza Bey’in, ‘Çengelköy’de Bir Konak’ adlı tablosu da bu savaşın nişanelerinden biri. 

 • 21

  Cesur’un babası Hasan Karahasanoğlu’nun bu tabloları, kopyalarıyla değiştirerek gerçekleri satma isteği, Tahsin Korludağ ile tanışması sonucu gölgelenmişti. Tabloları çalan Korludağ, gerçeklerini satmış, kopyalarını ise evinin duvarlarına asmıştı.
 • 22

  Cesur’un büyükbabasının asla sattırmak istemediği bu tablolar, gerçekte de satılmamış. Ali Rıza Bey, yaptığı tüm tabloları sevdiklerine hediye etmiş.
 • 23

  Cesur ve Güzel’den anlamlı mesaj:“Sağlıkta şiddet olmaz!”

  ‘Cesur ve Güzel’, son yılların en büyük sosyal sorunlarından birine değindi. Dizinin 14’üncü bölümünde ekranlara gelen sahnede Cesur, “Sağlıkta şiddet olmaz!” mesajını vererek hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalan onlarca sağlık çalışanının sesi oldu. Bu sahne, sosyal medya mecrası Twitter’da pek çok sağlık çalışanı tarafından, “Verdiğiniz mesaj bizlere bir nefes oldu” iletisiyle paylaşıldı.

  Cesur (Kıvanç Tatlıtuğ): Sağlıkta şiddet olmaz

 • 24

  Kadının fendi erkeği yendi!

   Gözü pek ve yeri geldiğinde sevdiği adam ya da babası karşısında hakkını savunmaktan çekinmeyen Sühan ve tüm haksızlıklara karşı tek başına savaşan Mihriban, ekranların unutulmaz güçlü kadın karakterleri arasında önemli bir yere sahip oldu. ‘Cesur ve Güzel’in tek güçlü kadınları Sühan ve Mihriban da değil, Banu, Şirin ve Cahide de ayakları yere sağlam basan ve tek başına durabilen karakterlerin başında geliyor.

 • 25

  Tahsin Korludağ hükümdarlığı! 

   Geçmişin üzerini, kurduğu Korludağ Kasabası’ndaki hakimiyetiyle örtmeye çalışan Tahsin Korludağ, ‘Cesur ve Güzel’ ile birlikte Türk dizi tarihinin de unutulmaz kötü karakterleri arasına adını yazdırdı. Kendine özgü cümleleriyle izleyicinin sempati de duyduğu Tahsin Korludağ, kızı Sühan ile Cesur’un yollarını ayırmak için her biri, bir öncekinden daha tehlikeli ve şoke edici olan türlü hamlelerde bulundu. 

   

 • 26

  Yiğit Özşener sürprizi!

   ‘Cesur ve Güzel’ izleyicileri uzun süre dizinin en gizemli karakteri Rıza’yı merak etti. Ekran başındakilerin yüzünü görmeden hikâyesine tanık olduğu Rıza ile yaklaşık üç yılın ardından Yiğit Özşener ekranlara geri döndü. Adalet’in (Nihan Büyükağaç) yaklaşık 30 yıldır hapishanede yatan ağabeyi olan Rıza karakteri, Korludağ Kasabası’na hızlı bir giriş yaptı. 

 • 27

  Cesur’un annesinin ölümünden sorumlu olan Rıza’nın, Cesur ve Tahsin Korludağ ile hesaplaşmaları her bölüm tansiyonu yükseltirken, öz kardeşi Adalet’i öldürdüğü an ise ekran başındakileri soluksuz bıraktı.
 • 28

  Korludağ Kasabası’nda bahara merhaba!

   Dizinin 17’nci bölümünde Korludağ Kasabası’nda düzenlenen Korludağ Bahar Festivali, renkli bir panayıra ev sahipliği yaptı. Bin metrekarelik alana kurulan şenlikte yer alan stantlar dışında atlıkarıncadan tahta bacağa ve palyaçoya kadar hiçbir detay unutulmadı. Elli kişilik ekibin üç gün boyunca sürdürdüğü hummalı çalışması sonucu yaratılan panayır, ekran başındakilere renkli anlar yaşattı.

 • 29

  Cesur ve Sühan’ın sadece modern zaman aşkları değil, aynı zamanda giyim stilleri de ekran başındakilerin büyük beğenisini topladı.
 • 30

  Başak Dizer’in imzasını taşıyan Cesur’un tarzında, doğayı seven ve kendi yaşamını kuran özellikleri göz önünde bulunduruldu.
 • 31

  Toprak tonlarının ağırlıkta olduğu stilinde bomber ve deri ceketle birlikte blazer ceket içine ince trikolar ya da gömlek için tişörtler tercih edildi.
 • 32

  Özellikle yuvarlak çerçeveli avangart güneş gözlükleri, şahmeran ve şapka gibi aksesuarlarla giyim tarzı zenginleştirilen Sühan’ın ise iş kadını kimliği ön planda tutularak seçimler yapıldı.
 • 33

  Fırfır ve geniş kol detayına sahip bluz ve trikolar, mini etek üzerine kazaklar, uzun paltolar Sühan’ın giyim kimliğini oluşturuyor.
 • 34

  Paltolarda ekose dışında desenin neredeyse hiç kullanılmadığı Sühan’ın stilinde geniş renk skalası ön plana çıkıyor...
 • 35

  Perşembe günün yayınlanacak final bölümünde; Rıza’nın son oyunu herkese büyük bir sürpriz olur. Rıza tarafından kaçırılan Sühan, tüm gücüyle kaçmaya çalışırken, Cesur onu kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

  Korhan’ın hayatını kaybetmesi tüm Korludağ’ı yasa boğar. Sonunda mutluluğu bulmuşken, hayatının aşkından ayrılmak zorunda kalan Cahide, bu acıyla baş etmenin yolunu ararken hiç beklemediği bir teklif onu tekrar hayata döndürür.
 • 36

  En büyük düşmanının elinde oğlunu kaybeden Tahsin Korludağ’ın, kızını da kaybetmeye hiç niyeti yoktur. Sühan’ı esaretten kurtarmaya giden yolda, eski düşmanlar Cesur ve Tahsin iş birliği yaparlar. Fakat bu serüvenin sonu ikisini de dehşete düşürecektir.

  Korludağ’da tüm taşlar yerinden oynamış, sonunda dostla düşman yer değiştirmiştir. Sühan hayatı için mücadele ederken kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan Cesur, Rıza’yı cezalandırmak için onun planına ortak olmayı seçer. Fakat bu zor savaşı kazanması için büyük bir mucizeye ihtiyacı vardır.
 • 37

  İşte, hikâyesini Ece Yörenç’in kaleme aldığı, Elif Usman Ergüden’in senaristliğini, Ali Bilgin’in yönetmenliğini üstlendiği Cesur ve Güzel'in her perşembe Star TV'de ekrana gelen bölümlerinden unutulmaz anlar....

 • 38

 • 39

 • 40

 • 41

 • 42

 • 43

 • 44

 • 45

 • 46

  Cesur ve Sühan’ın aşkı dünyaya da yayıldı!

   

  Cesur ve Sühan’ın destansı aşkı, Ortadoğu ülkelerinden Şili’ye Kazakistan’dan Arnavutluk’a dünyanın dört bir yanına da yayıldı. Şimdiye kadar tam 46

  ülkeye satışı gerçekleştirilen ‘Cesur ve Güzel’, farklı kıtalarda da fırtınalar estirecek.

   

 • 47

  Fırfır ve geniş kol detayına sahip bluz ve trikolar, mini etek üzerine kazaklar, uzun paltolar Sühan’ın giyim kimliğini oluşturuyor.
 • 48

 • 49

 • 50

 • 51

 • 52

 • 53

 • 54

 • 55

 • 56

 • 57

 • 58

 • 59

 • 60

 • 61

 • 62

 • 63

 • 64

 • 65

 • 66

 • 67

 • 68

 • 69

 • 70

 • 71

 • 72

 • 73

 • 74

 • 75

 • 76

 • 77

 • 78

 • 79

 • 80

 • 81

 • 82

 • 83

 • 84

 • 85

 • 86

 • 87

 • 88

 • 89

 • 90

 • 91

 • 92

 • 93

 • 94

 • 95

 • 96

 • 97

 • 98

 • 99

 • 100

 • 101

 • 102

 • 103

 • 104

 • 105

 • 106

 • 107

 • 108

 • 109

 • 110

 • 111

 • 112

 • 113

 • 114

 • 115

 • 116

 • 117

 • 118

 • 119

 • 120

 • 121

 • 122

 • 123

 • 124

 • 125

 • 126

 • 127

 • 128