David Beckham'dan hack’lenen mail’lerine tepki: Tamamının içeriği değiştirilmiş

Eski futbolcu David Beckham, e-posta adresini ele geçirip ekibiyle finansal konulardaki yazışmalarını yayınlayan bilgisayar korsanlarına ateş püskürdü ve e-postaların içeriklerinin değiştirilmiş olduğunu öne sürdü.

 • 1

  Eski futbol yıldızı David Beckham'ın mail hesabı hack'lenmiş, halk adamı imajı olan ve toplumun tümü tarafından sevilen David Beckham'ın karanlık yüzü ortaya çıkmıştı.

 • 2

  Mail adresi hack'lenen Beckham'ın ortaya çıkan mail'lerinde çeşitli kurum, kişi ve olaylar hakkındaki sözleri ve tavırları İngiltere'de gündeme damga vurmuştu.

 • 3

  Efsanevi İngiliz futbolcu, e-posta adresini ele geçirip ekibiyle yazışmalarını yayınlayan bilgisayar korsanlarına ateş püskürdü.

 • 4

  "Yayınlanan e-postaların tamamının içeriği değiştirilmiş ve bağlamından koparılmış" diyen Beckham’ın halkla ilişkiler ekibinin basına yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

 • 5

  “Bu hikaye, üçüncü parti bir sunucunun saldırısına uğramış ve değiştirilmiş özel e-postalardan alınan ve kasıtlı olarak doğru olmayan bir resim veren eski materyallere dayanıyor. David ve UNICEF, 15 yılı aşkın bir süredir çocukları desteklemek için güçlü bir ortaklığa sahip durumda. The David Beckham 7 Fonu milyonlarca sterlin biriktirdi ve dünyanın her yerinden milyonlarca korunmaya muhtaç çocuğa yardım etti. David önemli bir zamanını ve enerjisini bu iş için harcadı, 7 Fonu’na kişisel olarak bağış yaptı ve bağını uzun süreli olarak sürdürecek. 7 Fonu’nu kurmadan önce David UNICEF’i destekledi ve yıllarca diğer yardım kuruluşlarının bir üyesi oldu, Paris Saint-Germain takımında oynarken kazancının büyük bölümünü bağışladı. David ve UNICEF yaptıklarından gurur duyuyor ve birlikte başarmaya devam edecekler, olguların konuşulmasını sağlamaktan mutlular.”

 • 6

  Beckham, bilgisayar korsanlarının yakalanması için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu da belirtti.

 • 7

  UNICEF yetkilileri de yaptıkları açıklamada, Beckham’ın 2005’ten bu yana elçileri olduğunu, zamanını, enerjisini ve yardımlarını cömertçe kurum için harcadığını söyleyerek; Beckham’ın kişisel olarak da bağışlarda bulunduğunu ifade etti. UNICEF yetkilileri ayrıca, yayınlanan mail’lerle ilgili de “görmedikleri mail’ler hakkında yorum yapamayacaklarını” belirtti.

 • 8

  Yayınlanan bir mail’de, UNICEF'e bir milyon dolar bağış yapması istendiğinde Beckham'ın "Kişisel paramı bu iş için harcamak istemiyorum. O bir milyonla yatırım yaparım. Eğer onlara vermezsem bu para benim olarak kalacak. Bu para benim" şeklinde cevap verdiği iddia edilmişti.

 • 9

  İddiaya göre finansal ilişkiler hakkındaki yazışmalarda Beckham'a, kraliyetten insanların bulunduğu cemiyetlere "sir" unvanı alabilmek için büyük bağışlar yapması tavsiye edilmiş, Beckham ise Birleşik Krallık Hükümeti hakkında "Değerbilmezler" ifadesini kullanmıştı.