Diriliş Ertuğrul ekibi ödülünü iade etti (Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni)

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Pantene Altın Kebek Ödülü'nü iade ettiğini sosyal medyadan duyurdu.

 • 1

  Dün akşam düzenlenen ve 'En İyi Dizi' ödülünün Diriliş Ertuğrul'a verildiği Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni sonrası dizinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ ödül sonrası kendilerine konuşma hakkı verilmediği gerekçesiyle sunucu Okan Bayülgen'e sitem ederek, ödülü iade ettiğini açıkladı.
 • 2

  "KONUŞMA HAKKIMIZIN ENGELLENMESİ MANİDAR"

  "KONUŞMA HAKKIMIZIN ENGELLENMESİ MANİDAR"
  Bozdağ sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı: "Yayınlandığı 3 sezon ve 65 haftadır bütün reyting gruplarda birinci olan ve reyting rekorlarını kıran, Türkiye ile birlikte 30'dan fazla ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi bileğinin hakkıyla ve siz değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı. Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim."
 • 3

  OKAN BAYÜLGEN'E SİTEM

  OKAN BAYÜLGEN'E SİTEM
  "Ayrıca Programın sunucusu Okan Bayülgen'in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve siz değerli izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum. Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen'in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir."
 • 4

  "PABUCUM DAHA DEĞERLİ"

  "PABUCUM DAHA DEĞERLİ"
  Dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner ise sosyal medya hesabından ödülü yere bırakmış bir fotoğraf karesini paylaşarak altına şu notu düştü: "3 sezondur sadece kendi gününün degil ayın en çok izlenen dizisine mecburen ödül verdiler.. Mecburen diyorum çünkü; cayır cayır en iyi oyuncu, en iyi yapım, en iyi yönetimde bizim hakkımız ama onlardan değiliz. Ya bugüne kadar vermediler, bugün de yarım ağız verdiler ve mikrofon bile uzatmadan kulisin yolunu gösterdiler... Her çarsamba raitingde gösteriyoruz hak ettigimiz değeri aslında anlayana... Bu ödülün degeri fotografta! Pabucum daha degerli şu an..."
 • 5

  "KELEBEĞİN ÖMRÜ BELLİ"

  "KELEBEĞİN ÖMRÜ BELLİ"
  Çetin Güner'in paylaştığı içerik daha sonra görünmedi. Bunun üzerine Güner ikinci açıklamayla şunları söyledi: "Fotografı ben kaldırmadım! Instagram şikayetten kaldırmış olabilirmiş... Dert değil her yerde var. Zaten patron benden daha doğru ve profesyonel bir dille gerekeni söylemiş. Kelebegin ömrü belli, arkamizdaki binlerce insani temsilen gittigimiz bir törende bize yapilan saygisizlik temsil ettiklerimize de yapilmis sayilir. Hakli tepkim icin sert bulanlara selam olsun. Bazilari sert sever.."
 • 6

  DOĞAN ALP (Cavit Çetin Güner) ROLÜ

  DOĞAN ALP (Cavit Çetin Güner) ROLÜ
  Dizide Doğan Alp karakterini canlandıran Çetin Güner'in rolü ise şöyle: İsmiyle müsemmadır. İyi bir iz sürücüdür. İklimi, araziyi, bitkiyi ve coğrafyayı tanır. Doğan Alp, nice zorlu şartlarda bir çözüm bulma yeteneğine sahiptir. Ertuğrul’un can yoldaşı ve en güvendiği alpları arasındadır. Mizah yönü kuvvetlidir.