Dolunay burçları nasıl etkileyecek? Haftalık burç yorumları - 25 Haziran-1 Temmuz astroloji

ntv.com.tr

Haziran ayını kapatırken, 26 Haziran Salı günü, Mars Kova burcunda retro hareketine başlayacak; 28 Haziran Perşembe günü Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek; 29 Haziran Cuma günü, Yengeç burcunda seyahatini sürdüren Merkür Aslan burcuna geçecek… AstroLogos Kurucusu Burcu İnci’den Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık Burcu yorumları….

 • 1

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi

  26 Haziran Salı günü Mars Kova burcundaki hareketinde geri gitmeye başlayarak, Retro dediğimiz hareketine başlayacak. Burada “Geri Hareketten” kasıt, Mars’ın Dünya ve Güneş arasına girerek aslında tutulmaya benzer bir dizilim göstermesidir. Bu vesile ile Dünyadan bakıldığında Mars sanki geri gidiyormuş gibi gözlenir. Mars bireylerin yaşam enerjisidir, her 2,5 yılda bir 90 gün kadar Retro hareketi yapar. Bu dönemlerde gezegenlerden aldığımız enerjiler kesintiye uğrar, yaşam enerjilerimize değişiklik gözlenebilir. Geçmişteki konulara dönüp, çözüm bulma ihtiyacı içerisinde olabiliriz. Yüzleşmemiz veya sorgulamamız gereken olaylar sanki tekrar hayatımızda belirir.

  Bu haftanın yine kritik olaylarından biri 28 Haziran Perşembe günü yaşanacak olan Dolunay… Dolunaylar Astrolojide kapanış enerjilerini, gerçeklerin su üstüne çıktığı dönemleri ifade eder. İstanbul saati ile 07:58’de, 06° Oğlak burcunda Dolunay dediğimiz, Ay ve Güneş karşıtlığı meydana gelecek. Bu Dolunayın başrolünde, Oğlaklar, Yengeçler, Aslan ve Kovalar var. Ama tabii tüm burçlara olan etkilerine değineceğim.

  29 Haziran Cuma günü, Merkür Aslan burcuna geçecek. Merkür Aslan burcunda enerjisini tam olarak gösteremez. Biraz sabit fikirli, kendi bildiğimizden çok da vazgeçmek istemediğimiz, egolarımızı ön planda tutabileceğimiz bir dönem başlıyor.

  Herkese sağlık, huzur, mutluluk dolu bir hafta dilerim.

 • 2

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, koç burcu

  Yükselen Koç:

  Sevgili Koçlar, yükselen burcunuzun derecesine göre değişmekle beraber, bu Dolunay'da sizin için temel konular, çok yakın arkadaşlarınız, kardeşleriniz veya dostlarınız ile kendi hayalleriniz, planlarınız arasında bir değişiklik ile kendini gösterebilir. Oğlak Dolunaylarında, planlarımızı çok daha fazla ciddiye alarak, mantığımızı ön planda tutarak düşünce modelimizi şekillendirip, farkındalıklarımızı bunun üzerine kurarız. Sizin için konu ne olursa olsun, mantığınızla karar verdikten sonra duygularınızla pişmanlık duymamak için bir süre bekleyip, kararlarınızı sindirdikten sonra hareket etmenizi tavsiye derim.

  Bu hafta sizin için önemli bir hafta… Mars Koç burcunun yönetici gezegenidir ve Retro hareketine başlayacak olması eğer doğum haritanızda Marsınız Retro değilse sizi tanıdık olmadığınız bir enerji altında bırakır. Hareketli, yerinde duramayan tavrınız biraz daha sakinlik ve harekete geçme konusunda isteksizlik olarak ortaya çıkabilir. Geçmişten getirdiğiniz konular ile yüzleşme vakti! Eski defterleri açıp, sorgulayıp, bir sonuca ulaştırma motivasyonu içinde olabilirsiniz. Biraz daha içe kapanık ve düşünceli olabilirsiniz. Kendinize çok da acımasız olmayacağınız güzel bir hafta dilerim.

 • 3

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, boğa burcu

  Yükselen Boğa:

  Sevgili Boğalar, bu hafta sizin için iş hayatınızda daha önceden yaşadığınız fakat üstü örtülerek unutulan konuların tekrar açılma vakti. Yaptığınız projelerin sonuçlarını netleştirebilirsiniz, planladığınız ama hayata geçirmediğiniz planlarınızı hayata geçirmek için harekete geçebilirsiniz. Senaryo ne olursa olsun, içerisinde biraz kendinizi, biraz çevrenizi sorgulama, biraz dersler çıkarmak ile ilgili kafanız meşgul olabilir.

  Hafta başında kendinizi para konularında şanslı hissederken hafta sonuna doğru bu hissiniz yerini biraz daha gelir planları yapmak için harekete geçme zaruretine bırakabilir.

  Sizin için de bu Dolunayda konular, kardeşleriniz ve yurtdışı planlarınız arasında şekillenebilir. İyi haftalar…

 • 4

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, ikizler burcu

  Yükselen İkizler:

  Sevgili İkizler, sizin döneminizin de sonuna geldik... Geçen hafta Güneş, İkizler takım yıldızından çıkıp, Yengeç takım yıldızına geçti, bu süreç size yeni kararlar, yeni farkındalıklar hatta belki hayatınızda önemli değişiklikler getirdi. Bu hafta yaşanacak Dolunay ile birlikte özellikle maddi konulara dair planlarınız artabilir, kendinizi maddi gücünüzün artmasına odaklayabilirsiniz.

  Günlük rutinleriniz dışında sizi mutlu ve motive eden hobileriniz varsa, Mars’ın Retro hareketine başlaması ile birlikte tekrar bunlara odaklanmaya başlayabilir, yarım kalan planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. İlk başlarda daha enerjisiz hareket etseniz de, motivasyonunuz arttıkça keyfiniz yerine gelecektir. Mutlu haftalar…

 • 5

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, yengeç burcu

  Yükselen Yengeç:

  Sevgili Yengeçler, sizin dönemizi yaşıyoruz. Güneş Yengeç takım yıldızındaki yolculuğuna devam ederken 28 Haziran Perşembe günü, Ay Oğlak burcunda iken aralarında tam 180° lik açı oluşacak. Sizin için olası konular; sağlığınız, kaygı, korku ve bilinçaltınıza attıklarınız olabilir. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Bilinç altınızdaki kaygı, korku veya birikmiş düşüncelerin artık dışa vurularak, duygu seline dönüştüğü bir dönem olabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa, kendinizi bu ilişkide nerede ve nasıl gördüğünüz ile ilgili farkındalıklar olabilir. 13 Temmuz’da sizin burcunuzda yaşanacak Parçalı Güneş Tutulmasına kadar bir süre daha Gökyüzündeki enerjiler sizin başrolde olmanızı sağlayacak.

  Ailenizden size kalan, sizin de bir süredir ilgilenmeyi bıraktığınız miras konuları varsa, bu hafta bu konuları tekrar gündeminize alıp, somut adımlar atmaya başlayabilirsiniz. İyi haftalar.

 • 6

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, aslan burcu

  Yükselen Aslan:

  Sevgili Aslanlar, bu yıl bir çok gökyüzü olayında başrolü kimselere kaptırmıyorsunuz. Bu hafta da bunlardan biri. 28 Haziran Perşembe günü yaşanacak Dolunay'da başrol yine sizin. Dolunay anının yükseleni Aslan burcu olacak. Sizin aşk, çocuklar ve hayattan alınan keyifleri ifade eden evinizde Dolunay meydana gelecek. Dolunaylar genelde kapanış ve sonlanış enerjileri olarak düşünülse de, gökyüzü 180 derece çalışır, yepyeni bir aşka da başlayabilirsiniz. Arkadaş çevrenizdekiler ile ilgili duygusal bir döneme girebilirsiniz. Her ne olursa olsun, fevri davranışlardan kaçınmak, sert tepkilerden uzak durmak sizin için çok faydalı olacaktır.

  Tutulma dönemi yaklaşıyor, temmuz ayında ve ağustos ayında hayatınıza dair ciddi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde de yorumlarımla size gökyüzünü rehber edindirmeye çalışacağım. Keyif ve mutluluk dolu bir hafta dilerim.

 • 7

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, başak burcu

  Yükselen Başak:

  Sevgili Başaklar, bir süredir iş hayatınız ve temel sorumluluklarınızla ilgili farklılıklar yaşıyor olabilirsiniz. Güneş’in Yengeç burcundaki bu ilk derecelerinde, iş hayatınız ile ilgili yeni yapılanmalar yaşıyor ve taşları doğru yerlerine oturtma kaygısı taşıyor olabilirsiniz. Fıtratınız gereği özellikle iş konularında mantığınızı her zaman ön planda tutmaya çalışsanız ve olumsuz olabilecek durumlar için her zaman önlem almaya çalışsanız da bazen duygularınıza kapılıyor olabilirsiniz. Bu hafta bu duygularınız ile ilgili önemli farkındalıklar yaşayabilir hatta bir dönemi kapatma arzusunda olabilirsiniz. Dolunay kararları sonradan sizi incitebilir, bu sebeple karar almadan önce biraz beklemek ve çok boyutlu düşünmek faydalı olacaktır.

  Eski ilişkilerinizin tekrar gündeminize girmeye çalışacağı, ilişkilerinize harcayacağınız emek konusundan emin olamadığınız bir döneme girdik. Tam kapanmamış defterleri kapatmak, sorgulamak için faydalı olacaktır. İyi haftalar.

 • 8

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, terazi burcu

  Yükselen Terazi:

  Sevgili Teraziler, aileniz, yuvanız, eviniz hakkında daha önce yaşadığınız olayların bazıları tekrar gündeminize gelebilir. Sorgulamanız, üzerinde harekete geçmeniz gerekip de beklediğiniz konular sizi meşgul etmeye başlayabilir. İlgilenmeniz gereken mevzuu her ne ise, enerjinizi aslında tam olarak koymak istemeyebilirsiniz. Kendinizi yorgun ve usanmış görebilirsiniz. Fakat çözmeniz gereken meseleleri çözmeden ilerlemeniz çok da mümkün olmayacaktır. Hayat bize öğretmek istediklerini tam olarak öğretmeden yol almamıza müsaade etmiyor genelde…

  Sizin için önemli olan hobileriniz ve yeteneklerinizi hatırlamanın vakti geldi diyebiliriz. Bu hafta yaşanacak Dolunay ile birlikte biraz da detaylı düşünmeye başlayarak, yapmaktan keyif aldığınız uğraşlarınıza bir şans daha verebilirsiniz. İyi haftalar…

 • 9

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, akrep burcu

  Yükselen Akrep:

  Sevgili Akrepler, yönetici gezegeniniz olan Mars bu hafta yaklaşık 3 ay sürecek Retro hareketine başlıyor. Bu dönemde özellikle hayat motivasyonunuz ile ilgili sarsılmalar, değişimler olabilir. Kendinizi hayattaki amaçlarını kaybetmiş veya yepyeni amaçlarla dolu hissedebilirsiniz. Daha önceki hedeflerinizi tamamen gözden geçirip, farklılaştırabilirsiniz.

  Bir süredir gündeminizde olan miras veya ailenizden gelecek alacak/verecek konularınız varsa, bu hafta ilerleme kaydedebilirsiniz.

  Aileniz ve yuvanız ile ilgili konulardaki gelişmeleri net olarak göremeyebilir, sorumluluklarınızdan kaçmak isteyebilirsiniz. Bu Konularda ciddi kararlar almadan ilerlemeniz yerinde olacaktır. İyi haftalar…

 • 10

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, yay burcu

  Yükselen Yay:

  Sevgili Yaylar, haftaya Ay sizin burcunuzda iken başlayacaksınız. Duygularınızı tam olarak ifade edebildiğiniz, özgürlük ve neşe dolu olmayı arzuladığınız bir hafta başlangıcından sonra 28 Haziran’daki Dolunay ile birlikte, ilişkiniz, evliliğiniz veya varsa ortağınız hakkındaki konular gündeminizde önemli bir rol almaya başlayacak. Siz yapınız gereği, olayları olumlu tarafından görmeyi seven, seyahatlere çıkıp yeni keşiflerden hoşlanan biri iken partnerinizin aslında sizin gibi olmadığını fark edebilirsiniz. İlişkinizi biraz daha ciddiyet ve sorumluluk üzerine adayarak, yepyeni bir form verebilirsiniz.

  Maddi konularla ilgili geçmişi kurcalama dönemi sizin için başlamış bulunuyor…Ödemelerinizi, geçmişteki alacaklarınızı, borçlarınızı hepsini tekrar gündeminize alıp, daha farklı bir bakış açısı ile değişik kararlar alabilirsiniz. İyi haftalar…

 • 11

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, oğlak burcu

  Yükselen Oğlak:

  Sevgili Oğlaklar, hep söylüyorum bu yıl sizin için farkındalık yılı. Kendinizle, duygularınızla, hayatınızla, tavırlarınızla ilgili önce farkına varacak, sonra anlamlandırmaya çalışacak, faydalıları kendinizde saklayacak, işinize yaramayanları da saptama yılı. Biraz sancılı olsa da, değişim sizi bekliyor… Bu hafta yaşanacak Dolunayda da Ay sizin burcunuzda, güneş tam karşıt burcunuz olan Yengeçte olacak. Her durumda olduğu gibi, duygularınızda da ciddi yaklaşımlar sergileyeceğiniz, belki de hayatın akışının içerisine kendinizi bırakmak isterken daha kuralcı ve sert durmanın size ne kazandırıp, ne kaybettirdiğini anlayacağınız bir hafta yaşayacaksınız.

  Partneriniz ile ilgili kadersel değişimler yaşayacağınız bir hafta olabilir. Egonuzu bir kenara bırakarak olayları değerlendirmeniz faydalı olacaktır. İyi haftalar…

 • 12

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, kova burcu

  Yükselen Kova:

  Sevgili Kovalar, bu yıl Aslanlar ile birlikte neredeyse tüm gökyüzü olaylarında başrol sizin. Bu hafta iki önemli olayda yine kahraman sizsiniz. Biri Mars’ın sizin burcunuzda yapacağı Retro hareketi, diğeri de 28 Hazirandaki Dolunay. Dolunay ile birlikte sağlık konuları gündeme gelebilir.

  Mars sizin burcunuzda iken geri hareketine başlayacak. Geçmişten getirdiğiniz ve aslında tam olarak çözemediğiniz endişe, korku ve kaygılarınızı çözebilmeniz için harika bir fırsat verecek. Yaklaşık 3 ay boyunca hem kaygılarınız hem de kendi hayatınız ile ilgili önemli kararlar verebilir, dersler çıkarabilirsiniz. Unutmayın ki yazın yaşanacak Güneş ve Ay tutulmaları da bu sürece dahil olunca, hayatınızda yepyeni sayfalar açılabilir.

  İyi haftalar….

 • 13

  haftalık burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi, balık burcu

  Yükselen Balık:

  Sevgili Balıklar, bu hafta aile hayatınız ve iş hayatınız arasında kalmış gibi hissedebilirsiniz. İş hayatında başarılı olmak ve yükselmek için fazla mesai yapıyor, tüm düşüncelerinizi bunun üzerine kurguluyor olabilirsiniz. Aileniz de sizden düşünceli olmanızı beklerken, siz arada kalmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki ailenizin bu dönemdeki desteğine çok ihtiyacınız var ve siz hisleri yönetebilmek konusunda yetenekli bir burca sahipsiniz.

  Arkadaşlarınız ile ilgili kafanızı meşgul eden konular bu hafta tekrar açılabilir. Geçmişteki olayları tekrar tartmak ve çözüm bulmak için doğru bir haftadasınız. Hayatı akışına bırakabildiğiniz, mutlu bir hafta dilerim.