Dwayne Johnson anketlerde Trump’ı geçti

ntv.com.tr

Amerikan başkanlık anketlerinde oyuncu Dwayne Johnson, Donald Trump’ı geride bıraktı. Ortaya çıkan rakamlara göre Johnson, 2020’deki yeni başkanlık yarışının potansiyel kazananı.

 • 1

  ‘Hızlı ve Öfkeli’, ‘Sahil Güvenlik’ filmlerinin yıldızı Dwayne Johnson, GQ’ya verdiği röportajda Amerikan başkanlık seçimlerine aday olabileceği yönünde açıklama yapmıştı.

 • 2

  ABD başkanlık yarışına katılmasının “olası” olduğunu söyleyen ‘The Rock’ lakaplı oyuncunun bu isteği gerçek olmaya yakın gibi görünüyor.

 • 3

  2020 seçimleri için yapılan ankette Johnson’ın Demokrat Parti adayı olması halinde Donald Trump’ı geçmesinin mümkün olduğu görüldü.

 • 4

  Anket sonucuna göre Johnson, Trump’ı 42/37 oranıyla geçti. Johnson’ı destekleyenlerin yüzde 15’inin geçen seçimlerde Trup’ı destekleyenler olduğu açıklandı.

 • 5

  Ankete katılanların yüzde 36’sı Johnson’ı desteklerken, yüzde 13’ü hakkında olumsuz görüş bildirdi, yüzde 50’si de hiçbir fikrinin olmadığını söyledi. Demokratlar 38/15 oranıyla, Cumhuriyetçiler de 31/17 oranıyla Johnson hakkında olumlu görüş bildirdi.

 • 6

  45 yaşındaki oyuncu, Trump’ın başkanlığı hakkında şunları söylemişti:

  “Eğer ben başkan olsaydım denge önemli olurdu. Liderlik önemli olurdu. Herkes için sorumluluk almak… Eleştirileri engellemezdim. Onları gerçekten dikkate alırdım. İlk yapmamız gereken şey, bir araya gelip eleştiriler hakkında konuşmak olurdu. Şimdi onu, benim düşündüğümden farklı çalıştığı şeklinde kategorize etmek zor.”

 • 7

  Johnson ayrıca, “Çok sayıda insan bazı yapılanları yanlış buluyorsa benim görmediğim bir şeyler vardır, dolayısıyla ‘bir düşüneyim, bir anlayayım’ derim” şeklinde konuşmuş, oyuncunun bu sözleri, “Ben olsaydım daha iyisini yapardım” dediği şeklinde yorumlanmıştı.

 • 8

  Yaptığı eleştirel ve politik filmlerle tanınan ABD’li yönetmen Michael Moore, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 2020 başkanlık seçimlerinde Trump’a karşı Dwayne ‘The Rock’ Johnson’ın aday olmasını istemişti.