En zenginler arasına giren süpermodeller

Forbes dergisi son sayısının kapağına eski süpermodel Kathy Irelandi taşıdı. Ireland giyim ve eş eşyaları satan şirketinden kazandığı yıllık 350 milyon dolar gelirle dünyanın en çok kazanan modeli oldu.

 • 1

  Kathy Ireland

  Kathy Ireland
  “Forbes” dergisi son sayısının kapağına eski süpermodel Kathy Ireland’i taşıdı. Sahip olduğu 350 milyon dolarlık ev eşyaları satan şirketiyle dünyanın en çok kazanan modeli oldu.
  "Sports Illustrated" dergisinin 13 sayısına misafir olan ünlü model “varlıklı süpermodeller” listesinin ilk sırasında yer aldı
 • 2

  Tyra Banks

  Tyra Banks
  Eski Victoria's Secret meleği şimdilerde TV şovları ve kurduğu yapım şirketiyle gündemde. Banks'in yıllık gelirinin 30 milyon dolar olduğu belirtildi.
 • 3

  Molly Sims

  Molly Sims
  Victoria's Secret ve Sports İllustrated'ın ünlü yüzü 2009 yılında mücevher markasıyla bambaşka bir alanda faaliyet göstermeye başladı. Tasarımcılığa da başlayan Sims'in hatırı sayılır bir servete sahip olduğu biliyor.
 • 4

  Heidi Klum

  Heidi Klum
  Victoria's Secret meleği Klum 2009-2010 yılları arasında 16 milyon Dolarlık bir servete sahip oldu. 36 yaşındaki Alman süpermodel şimdilerde moda tasarımcılığı yapıyor.
 • 5

  Kate Moss

  Kate Moss
  Yılda 9 milyon dolar kazanan İngiliz model dünyaca ünlü markaların yüzü olmaya devam ediyor.
 • 6

  Gisele Bündchen

  Gisele Bündchen
  Senede 25 milyon dolar kazancıyla listenin ilk sırasında yer alan Bündchen tanıtımını üstlendiği terlik serisiyle de moda tasarımcılarından tam not aldı.
 • 7

  Elle Macpherson

  Elle Macpherson
  5 kez Spoerts Illustrated dergisine kapak olan ünlü model kendi iç çamaşırı markasını yarattı. 47 yaşındaki Macpherson kozmetik sektöründe de başarılı olunca yıllık gelirini 10 milyon dolara çıkardı.