Fi oyuncuları dizinin bilinmeyenlerini anlattı

Fi, Çi, Pi üçlemesinden uyarlanan, başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür ve Büşra Develi’nin yer aldığı Fi, puhutv‘de yayınlanıyor. Vogue Turkiye Nisan sayısında bu muhteşem ekibi bir araya getirdi. İşte Fi ekibinin gözünden yeni dizileri ve bilmedikleriniz...

 • 1

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür, Büşra Develi

  Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Mehmet Günsür ve Ozan Güven Fi dizisi ve bilmediklerinizi Vogue nisan sayısına anlattı. puhutv ile televizyon artık internet üzerinden ücretsiz yayın faslına geçti. Bu manada bir ilk.

  "TEKEL DİZİ KAFASINI YIKAN BİR İŞ"

  “Türkiye’deki tekel dizi kafasını biraz yıkan bir iş de olduğu için kabul ettik bir yerde” diyor Ozan Güven: Bir taraftan ilk işin günahı olmaz diyerek kafamızı, içimizi rahatlattığımız da olmuyor değil. Bu bir yol açarsa insanlara, 170 dakikada anlatılmaya çalışılan şeylerin, 60 dakikada anlatılabileceğini, gerçek karakterlerin bu şekilde de var olabileceğini dönüp göstermek, benim için manevi açıdan da kıymetli bir şey. O yüzden de mutluyum. Televizyonda çekilen dizilere haksızlık yapmış olmayalım ama iyi ki böyle bir mecra açıldı; şanslı insanlarız.” 

  Fİ'NİN İLK TEASER'I - İZLE

 • 2

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Mehmet Günsür

  DOKTOR TADINDA TEŞHİS

  Kitapların üzerine konuşuyoruz bir süre. Okumamış olana nasıl tarif edersiniz diye sorsanız, Ozan Güven, doktor tadında teşhis koyuyor: “Amiyane tabirle kişisel gelişim kitaplarını karakterler üzerinden anlatıyor.”

  "SENARYOYU BİLE OKUMADAN KABUL ETTİK "

  Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç’la Mikanos’da tatilde oldukları bir zamanda, burnuna dayamış projeyi. Birbirlerinden biraz haberdar, biraz bihaber, evvelinden demlenmişler. “Hepimiz senaryoyu bile okumadan kabul ettik, bu da bir ilktir herhalde” diyor, Serenay Sarıkaya.

  Fİ'NİN İLK FRAGMANI - İZLE

 • 3

  Fi, Fi dizisi, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür

  “Annem okumuştu bu kitabı, bunu yapacağımızı söylediğimde, gözleri doldu” diyor, Deniz karakterini canlandıracak olan Mehmet Günsür; “Okurken hep seni düşünerek okudum dedi.”

  SENİ CANLANDIRDIM GÖZÜMDE

  “Gerçekten mi” diye soruyor Serenay Sarıkaya; “Ben de bir tek seni canlandırdım gözümde okurken...” “Ya, şöyle bir durum var tabii” diye gülüyor Berrak Tüzünataç; “Mehmet, tezcanıyla nam salmış biri değil. Mesaj üzerine mesaj attık; ‘Memo, n'ooolur oku şunu, bak seveceksin, ‘free energy’ falan diyor diye... Serenay bana ne yaptıysa, ben de Mehmet’e öyle...”

  “Beni yakalayacağı noktaları biliyor tabii” diye gülüyor Mehmet. “Hikayenin dünyanın her tarafında çekilebilecek bir tarafı var” diye ekliyor Büşra Develi. “Çünkü insanı anlatıyor. Modern insanı diyebiliriz belki.”

  Fİ'NİN DURU KARAKTERİ - İZLE

 • 4

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Duru

  "KISKANÇSA KISKANÇ, HAZIMSIZSA HAZIMSIZ"

  “Karakterlerin defektleriyle anlatılabiliyor olması çok güzel bence” diye ekliyor Serenay Sarıkaya: “Esas kız şöyle düzgün olsun, esas oğlan öyle yapmasın da antipatik olmasın benzeri etiketlerden de arındırılarak anlatıyor insanı; beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri o oldu. Kıskançsa kıskanç, hazımsızsa hazımsız... Bütün gerçekliğiyle ortada karakterler.”

  Fİ'NİN DURU KARAKTERİ - İZLE

 • 5

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Can Manay

  "KENDİNDEN BAŞKA HER ŞEYE AŞIK BİR ADAM"

  Gayet pis bir insan olan Can Manay’ı canlandıran Ozan Güven; “Niye öyle diyorsun? Ben herifi çok haklı buluyorum” diyor: “Yaptığı her şeyi de onaylıyorum. Çünkü sonunu biliyorum herifin; bu da bir avantaj. Sonunu bildiğim bir adamı oynuyorum. Kendinden başka her şeye aşık bir adam; kendini hiç sevmiyor. En azından şimdilik öyle takılıyorum, belki sonra başka bir şekle oturur. Hayatımızda hiçbir insan, kötülükten azade değil. Özünde kötüyse, o zaten kötüdür, insan değildir onun adı. Onu tasavvufta da tartışabiliriz, her konuda tartışırız. Benim oynadığım karakterle kafamın ters düştüğü taraflar oluyor ama bir yanıyla da anlıyorum ve anladığım yerleriyle de çok eğleniyorum.” 

  Fİ'NİN İLK TEASER'I - İZLE

 • 6

  Fi, Fi dizisi, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi

  SOSYAL MEDYA

  “İşin tatsız kısmı, olmadığın gibi görünüyor olmak” diyor Berrak Tüzünataç; “Bir taraftan baktığında, o manada sosyal medya avantajlı da bir durum. Tek taraflı haber yapıldığında, tanımadığın biri tarif edilmiş, bir yerine yapışıp kalıyor öyle. Bir fikir çok satınca, oradan yürüyebiliyor medya. Sosyal medya en azından okuduğumuz bir şeyi, güldüğümüz bir şeyi veya bilinsin istediğimiz bir şarkıyı, bir sözü paylaşabileceğimiz kişisel bir medya alanı gibi. Senin imajını başkasının hegamonyasından kurtaran bir şey.”


  Fİ'NİN DURU KARAKTERİ - İZLE

 • 7

  Fi, Fi dizisi, Mehmet Günsür

  Mehmet Günsür, dünyayı küçülten, hayatı büyüten bir şey olduğu konusunda hemfikir: “Çok tuhaf bir şey, Endonezya’dan, Güney Amerika’dan mesajlar geliyor. Hissediyorsun ki senin TEM Stüdyoları’nda yaptığın şey, dünyanın bir ucunda birisine dokunmuş.”

  Fİ'NİN DENİZ KARAKTERİ - İZLE

 • 8

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven
  “İşin doğası tuhaf bir şey zaten” diyor Ozan Güven: “Yaparken, kayıt ve stop arasıyla ilgileniyorsun, sonra bitiyor, sonra koca koca afişler oluyor, eyvah, bunları insanlar seyredecek şimdi, diyorsun.”
 • 9

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür, Büşra Develi
  Dizinin haricinde de çalışkan arılardan mürekkep bir ekip: Ozan Güven, Mayıs’ta çekimine başlayacakları ArifV216’nın hazırlıklarıyla meşgul bir yandan.
 • 10

  Fi, Fi dizisi, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç
  Berrak Tüzünataç, bu işin kafasında açtığı ihtimaller silsilesinden ilham almış, dijital platformda yaratıcı tarafında da bulunarak çekmeyi umduğu küçük bir proje üzerine kafa patlatıyor.
 • 11

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür, Büşra Develi
  Mehmet Günsür, bir uzun metrajda yer alacak önümüzdeki yıl. Haricinde yıllardır üzerinde çalışıldığını bildiğim, merakla beklediğim Kanaga’nın ilk sezonunu çekip montajladıklarını müjdeliyor. Dört yıldır tasarladıkları bir şey; “internet kafası”nı öngörerek girişilmiş bir iş. Netflix’e önerecekler. “Aşırı bağımsız bir prodüksiyon” ve her bağımsız prodüksiyonda olduğu üzere içine “sadece kendilerini” koydukları bir şey.
 • 12

  Fi, Fi dizisi, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür, Büşra Develi
  Büşra Develi, üç uzun metraja hazırlanıyor, festivallere gönderilecek olan Bitmiş Aşklar Müzesi’nin yanında. Görüşmeleri sürmekte olan dört ayrı uzun metraj da söz konusu. Öyle böyle değil, fena halde meşgul bir yıl uzanıyor önünde.
 • 13

  Fi, Fi dizisi,Serenay Sarıkaya
  Serenay Sarıkaya, bir film çekme arzusunda, birkaç yere senaryo sipariş edilmiş. Yazı bir uzun metrajla bitirmek istiyor. Kolektif iş üretmekten bahis açıldığında, laf öyle bir açılıyor ki buradan Mars’a uzar...
 • 14

  Fi, Fi dizisi, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi

  Tutkulu, kışkırtıcı ve çok konuşulacak bir dizi: Fi bugün puhutv'de başlıyor. Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür ve Büşra Develi'nin açıklamalarının devamı Vogue nisan sayısında... 

  Yazı: Ebru Çapa
  Fotoğraf: Emre Güven
  Moda editörü: Naz Bileydi


  Fİ'NİN İLK TEASER'I - İZLE

  Fİ'NİN DURU KARAKTERİ - İZLE

  Fİ'NİN İLK FRAGMANI - İZLE

  Fİ'NİN DENİZ KARAKTERİ - İZLE