Gupse Özay: Barış'ın hayranları yüzünden ev değiştirdik

Gupse Özay senaryosunu yazdığı ve başrolünde oynadığı Görümce filminde özel hayatı ile ilgili birçok açıklamalarda bulundu. Özay, sevgilisi Barış Arduç'u kıskanmadığını ancak hayranları yüzünden ev değiştirdiklerini itiraf etti.

 • 1

  Kiralık Aşk dizisinde Ömer karakterini canlandıran oyuncu Barış Arduç, geçen haziranda Vogue Dergisi'ne hayranlarının gece yarısı evine geldiğini anlatmıştı: Geçenlerde 23:00'te evimin kapısı çaldı. Baktım karşımda iki genç kız, arkalarında da bir teyze. Kastamonu'dan beni görmeye gelmişler! Orası benim evim. Üstelik de gece. İnsan o saate tanımadığı birinin kapısını nasıl çalar? İşte bu olayın perde arkası Gupse Özay'ın bugünkü röportajında ortaya çıktı.
 • 2

  Günaydın'a konuşan Gupse Özay "Görümce filmini kendi hayatımdan esinlenerek yazdım. İlk tanıştığımızda abimin eşine zor anlar yaşatmıştım. Gençlik yıllarımda tam bir kokoştum. Makyajım olmadan dışarı çıkmaz, günde birkaç kıyafet değiştirir ve hep topuklu ayakkabı giyerdim" dedi.
 • 3

  Özay "Hakimiyet hastalığım var ama Barış'ı hayranlarından kıskanmıyorum. Ama bazen ilginç olaylar da yaşıyoruz. Mesela bir gece kız hayranları, fotoğraf çektirmek için evimize geldi. Biz de evi değiştirdik" dedi.
 • 4

  Filmiyle ilgili Yasemin Şefik'in programına da konuk olan Özay şunları söyledi: Görsel güzel kadını oynayamam. Zaten bana öyle rollerde gülme gelir. Beni niye aldattın derken gülerim. Çok mimik kullanan biriyim. Ben komediden yürüyeyim.
 • 5

  Yönetmenlik eğitimi alan nadir oyunculardan biri olan Gupse Özay, “Yönetmenlik eğitimi aldım. Film çekecek misin diye kimse sormuyor” dedi. İleride hakim olduğu bir hikayeyi yöneteceğini belirten komedyenin; “Kadın olarak az sayıdayız, kadın senarist, yönetmen, komedyen... Kadınların da topa girmesini çok isterim. Eğer bende ön ayak olabiliyorsam ne mutlu bana.”
 • 6

  Özay sözlerine şöyle devam etti: Annem diyor ki, böyle tipten tipe neden kendine bunu yapıyorsun? Görümce tiplemesi çirkin değil, güzellik kayıgısı olan biri hatta. Genç kızlarımızın da güzellik kaygısı, estetik yaşının düşmesi, ambalaja çok önem verme içeriği önemsememe, ben güzel olayımda herkesi öyle alayım, gibi durumlar beni rahatsız ediyor.
 • 7