Hazal Kaya: Özgün senaryo vardı da biz mi çekmedik!

Yakında ‘Shameless’ uyarlaması yeni dizisi ‘Bizim Hikaye’nin başrol oyuncusu olarak ekrana gelecek olan Hazal Kaya, dizinin orijinaliyle benzerlik ve farklılıklarını anlattı.

 • 1

  Oyuncu Hazal Kaya, yakında ‘Shameless’ uyarlaması yeni dizisi ‘Bizim Hikaye’yle seyirci karşısına çıkacak.

 • 2

  Dizinin orijinalindeki başrol oyuncusu Emmy Rossum, ‘Bizim Hikaye’nin tanıtım videosunu paylaşarak “Bu, Türkiye’deki Jimmy Steve ve Fiona mı?!” diye bir tweet attı. Bunun üzerine yerli ‘Shameless’la dalga geçildiğine yönelik yorumlar yapıldı.

 • 3

  Hazal Kaya, konuyla ilgili olarak Hürriyet’ten Hakan Gence’ye verdiği röportajda, “Bunu aşağılık kompleksine bağlıyorum. Dalga geçmek istese bunu daha net bir biçimde yapardı. Şaşkınlık dolu bir tweet atmış, haklı olarak. Kaldı ki henüz izlemediği bir diziyle ilgili sadece tanıtım üzerinden niye yorum yapsın?” açıklamasını yaptı.

 • 4

  Amerikan yapımı ‘Shameless’ta erotizm, eşcinsel ilişki ve madde kullanımı gibi konular işleniyor. Şimdi merak konusu olan, bu konuların ne kadarına ‘Bizim Hikaye’de yer verileceği. Kaya, konu hakkında şunları söyledi:

 • 5

  ‘Shameless’ın alameti farikası içinde uyuşturucu, seks falan barındırması değil. Bütün karakterlerin sistemdeki bir problemi temsil etmesi ve bütün bunları samimi bir şekilde, birbirine sevgiyle bağlı bir aile üzerinden anlatması. Biz de işin aile kodlarını kullandık. Orijinaline birebir bağlı kalmadık, bize uyarladık.”

 • 6

  Bu durumda “neden özgün senaryo yazılmadığı” sorusuna ünlü oyuncu, “Özgün senaryo vardı da biz mi çekmedik? Bu özellikle son dönemde sektörel bir sorun. Ayrıca erotizm, eşcinsel ilişki ve madde kullanımı gibi konular da Türk televizyonlarında olamayacak şeyler” yanıtını verdi. Kaya, bu durumu RTÜK’ün oluşuna bağladı.

 • 7

  Kaya ayrıca, “Mesela şu an 2008’de yaptığımız şeyi (‘Aşk-ı Memnu’ dizisini) yapamıyoruz” da dedi.

 • 8

  Ünlü oyuncu, dizide canlandırdığı Filiz karakterini şöyle anlattı:

  “Filiz, babası alkolik olan, beş kardeşine bakmak zorunda bırakılmış bir kız. Bu durumu yaşayan her kadının günlük hayatta başına gelebilecek şeyler vardır. Tacize varıncaya kadar... Filiz de bunları yaşıyor işte.”