Hazar Ergüçlü: Onur’un zekasına aşık oldum

Şu sıralar Netflix'in ilk Türk yapımı Muhafız ile gündemde olan Hazar Ergüçlü, sevgilisi yönetmen Onur Ünlü hakkında, "Zekasına aşık oldum. Birlikteyken en eğlendiğim insan Onur" diye konuştu.

 • 1

  Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı ile beyazperdede boy gösteren şimdilerde ise Netflix'in ilk Türk yapımı Muhafız'la tüm dünyada seyirci karşısına çıkan Hazar Ergüçlü, Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuştu. BBC yapımı bir dizide rol aldığını doğrulayan Ergüçlü, HBO projesini reddettiği iddialarını ise yalanladı.

  26 yaşındasınız ama Nuri Bilge Ceylan, Uğur Yücel, Derviş Zaim ve Onur Ünlü gibi yönetmenlerle çalıştınız. Üzerine bir de Netflix dizisi geldi. Sizinki şans mı yoksa yetenek mi?

  - “Şans hazır olanın ayağına gelir” diye bir laf var. Benim sürekli kafamda olan, “Çalışacaksın” sözü! Çalışmaktan kastettiğim, oturup sadece teorik kitaplar okumak değil; hayattan ne alabildiğine bakmak, hata yapmaktan korkmuyor olmak.
 • 2

  Gerçekten korkmuyor musunuz peki?

  - Hata yapmaktan ölesiye korkuyorum ama bundan kaçmıyorum. Yüzleşmek benim için yeni bir şey değil. Kendimi risk almamaya çalışan anlarımda yakalayıp yeniden o risk noktasına götürüyorum.
 • 3

  Bu hafta BBC’de yayımlanacak de bir dizide yer alacağınız haberleri çıktı. Doğru mu?

  - Evet. ‘Mallorca Files’ isimli dizide bir bölüm oynayacağım. Bir makyözü canlandıracağım. Daha fazla bilgi veremiyorum, maalesef. Çekimler Mayorka’da olacak.

  Sizi nasıl buldular?

  - “Aman Allahım, bir star keşfettik. Türkiye’de yaşıyormuş” gibi bir durum söz konusu değil. Yurtdışında bir ajansla anlaştım. Orada da bir kaynağım oluştu. IMDB sayfamız da bu açıdan gerçekten çok önemli. Menajerime bir mail geldi, deneme çekimi istediler. Kabul edildim.
 • 4

  Peki HBO’dan da bir dizi teklifi geldiği ve kabul etmediğiniz konusu? Bu kadar iyi bir teklifi reddettiğiniz için sosyal medyada “HBO’nun bundan haberi var mı?” yorumlarını okudum. İşin aslı ne?

  - Haklılar, o kadar yalan haber okuyoruz ki. Bir deneme çekimi istediler. O tarihlerde başka bir sözleşmem olduğu için yollamadım. Reddetmek gibi bir şey yok.

  Yurtdışına dair kariyer planınız var mı?

  - Gidip kendimi geliştirip elimden geleni yapacağım. Bedensel ve zihinsel olarak son derece farkında olmak için uğraşacağım. Durmadan deneme çekimlerine gireceğim. Çünkü bu öğretici, dizginleyici ve ders verici.
  Beni ego kusarken göremeyeceksiniz
 • 5

  Bir süredir yönetmen Onur Ünlü’yle birliktesiniz. İlişki nasıl gidiyor?

  - Çok mutluyum!

  Neydi sizi ona âşık eden?

  - Zekâsı. Birlikteyken en eğlendiğim insan Onur.
 • 6

  İlişkiniz duyulduğu andan itibaren aradaki yaş farkından başlanarak çok konuşuldu. Bunlara bozuluyor musunuz?

  - Bir sürü insanın bir anda size ulaşıp kolayca yargılaması yıpratıcı ve üzücü oluyor. Ama ne kadar takabilirim ki?

  İkiniz de bekârsınız. Neden bunları anlatırken çekiniyorsunuz?

  - Çünkü işlerimin önüne geçecek, manipüle edilecek. Artık hayatımın indirgenmesini istemiyorum.
 • 7

  Yılbaşı planınız ne? Birlikte mi olacaksınız?

  - 1 Ocak 1993 doğumluyum ama annemler bir yıl kaybetmeyeyim diye nüfusuma 31 Aralık 1992 yazdırmış. Bu yüzden doğum günüm ve yılbaşı benim için birlikte kutlanıyor. Kıbrıs’a ailemin yanına gidiyorum. Bir arada olacağız.