Hülya Avşar: İbrahim Tatlıses beni kadrodan attı (Bir Hülya Avşar Sohbeti)

Hülya Avşar, Bir Hülya Avşar Sohbeti programında bu hafta Muazzez Abacı’yı ağırlıyor. Programda kendisi de önemli açıklamalarda bulunan Avşar, İbrahim Tatlıses'in kendisinin kadrodan atarak yerine Sibel Can'ı aldığını dile getirdi.

 • 1

  Hülya Avşar, Star TV’deki Bir Hülya Avşar Sohbeti programında yıllar sonra İbrahim Tatlıses ve Sibel Can’a dair şu itirafta bulundu: "İzmir Fuarı’nda İbrahim Tatlıses ile sahneye çıkacaktık. Afişler basılmıştı. Ancak İbrahim Tatlıses, beni kadrodan attı."
 • 2

  "Yerime Sibel Can’ı aldı. Büyük hayal kırıklığına uğramıştım. Çok ağladım. Sibel Can’ı yolasım vardı. Sonra imdadıma Muazzez Abacı yetişti. Beni alt kadrosuna dahil etti"
 • 3

  Avşar, İbrahim Tatlıses tarafından işsiz bırakıldığı fuar döneminde Muazzez Abacı’nın yanına çağırdığını ve Abacı’nın alt kadrosunda çalışmaktan gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.
 • 4

  Abacı’nın açıklamalarından ise bazı öne çıkanlar şöyle:

  Babasının kendisini 40 günlükken kara atıp, ağlamasından sonra, “İyi dinleyin... Kızım, Türkiye’nin en iyi sesi olacak” dediği efsaneleşen hikayesini tüm detaylarıyla ilk kez anlattı.

  Abacı, Aleyna Tilki’yi överken, “genç nesli desteklemek ve alkışlamak lazım” dedi.

  Muazzez Abacı, kızı ve torununu görmek için yılın büyük çoğunluğunu geçirdiği ABD'deki yaşantısını ve estetiğe bakışını Hülya Avşar’a anlattı.

  Sezen Aksu’nun şarkılarını söyleyen Muazzez Abacı’dan Aksu’nun tek isteği neydi? Abacı, Sezen Aksu’nun ricasını kırmamak için nasıl gergin bir şekilde stüdyoya girdiğini de ilk kez Hülya Avşar’da dile getirdi.

  Son albümü “Sezen’imin Şarkıları”ndan canlı performansları olan Muazzez Abacı’nın konuk olduğu “Bir Hülya Avşar Sohbeti” cuma akşamı saat 00:15’te Star TV'den yayınlanacak.