İngiliz Kraliyet Ailesi'nin doğum kuralları (Kate Middleton ve Prens William'ın üçüncü çocukları dünyaya geldi)

Cambridge Düşesi Kate Middleton, üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi. Middleton ve Prens William'ın ikinci kez erkek çocuğu oldu. İngiltere Tahtının 5. varisinin dünyaya gelmesi yüzyıllardır İngiliz Kraliyet Ailesi’nde uygulanan ilginç doğum kurallarını akla getirdi.

 • 1

  2011'de Prens William ile evlenerek Prens George ve Prenses Charlotte'ı dünyaya getiren Düşes Kate, üçüncü kez anne oldu. Prens William "Artık endişemiz üç kat arttı" dedi. Ancak Cambridge Düşesi Kate ve Prens William doğumun ve sonrasında da Kraliyet Ailesi'nin bazı kurallarına uymak zorunda. İşte kraliyetin yüzyıllardır süregelen doğum kuralları:

 • 2

  Bebeğin doğduğu haberini ilk öğrenen kişi Kraliçe olmalı

  Prens George doğduğunda, baba Prens William'ın ilk olarak büyükannesi Kraliçe Elizabeth'i aradığı biliniyor. Kraliçe haberi aldıktan sonra, Buckingham Sarayı'nın önünde halka duyuru yapılıyor. Ancak Düşes Kate ile Prens William, oğullarının doğumunu Twitter'da duyurarak bu kuralı bozmuştu.

 • 3

  Doğum haberini mutlaka saray tellalı duyurmalı

  Tellal Tony Appleton; Prens George ve Prenses Charlotte'un doğumlarını halka duyurmuştu. Bu gelenek, halkın okuma yazma bilmediği Ortaçağ dönemine dayanıyor.

 • 4

  Evde doğum yapılmalı

  Kraliçe Elizabeth, geleneklere uyarak tüm çocuklarını Buckingham Sarayı'nda dünyaya getirdi. Bu kuralı bozan ilk kişi olan Prenses Diana, oğullarını Londra'daki St. Mary's Hospital'da dünyaya getirdi. Düşes Kate de ilk iki bebeğini aynı hastanede doğurdu.

 • 5

  Babalar, doğumhaneye girmemeli: Kraliyet Ailesi, babaların doğumhaneye girmesini uygun görmüyor. Ancak bu kuralın, Prens Charles'ın doğumundan sonra gevşediği biliniyor.
 • 6

  Ebeler gizlilik yemini etmeli
  Doğuma katılan ebelerin, anne veya bebekle ilgili herhangi bir bilgi sızdırması yasak. Düşes Kate, Prenses Charlotte'ı dünyaya getirirken doğuma üç ebenin katıldığı biliniyor.
 • 7

  İşte Kate Middleton ve Prens William'ın üçüncü bebekleri.