Kim Kardashian, müebbet hapis yatan Alice Marie Johnson'u affetmesi için Donald Trump ile konuşmak istiyor

ntv.com.tr

Reality show yıldızı Kim Kardashian’ın, uyuşturucu suçu nedeniyle müebbet hapis cezası alan Alice Johnson’u affetmesi için ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmeyi planladığını söyledi.

 • 1

  ABD’li reality show yıldızı Kim Kardashian, Mic isimli yayın kuruluşuna verdiği röportajda şartlı tahliye edimeksizin müebbet hapis cezası alan 62 yaşındaki Alice Marie Johnson’u affetmesi için Donald Trump ile görüşmek istediği açıkladı.

 • 2

  37 yaşındaki Kardashian, Jonnson’un bağışlanması için elinden geleni yapmaya hazır olduğu belirterek, eğer kendisine Trump ile konuşma fırsatı verilirse, “Ona (Trump’a), herkes gibi, hayatta bazen gurur duymayacağımız ve üzerinde çok düşünmediğimiz seçimler yaptığımızı söylerdim” dedi.

 • 3

  Kardashian, Beyaz Saray Danışmanı ve Trump’ın damadı Jared Kushner ile de daha önce Johnson davasını konuştuğunu aktardı:

  “Davayı Başkan’ın masasına getirmek ve büyükanneyi hapisten çıkarmanın bir yolunu bulabilmek için için Beyaz Saray ile sürekli iletişim halindeyim. Daha önce bu konuyu konuştuğum Jared Kushner’ın yeni bir ceza adaleti reformu üzerinde çalışıyor. Johnson davasını kendi aralarında konuştuklarını biliyorum. Daha önce radarlarında değilken geldiğimiz aşamanın büyük bir adım olduğunu düşünüyorum.”

 • 4

  Televiyon yıldızı, “ Şu anda sadece ceza adaleti reformuna odaklanıyorum ve bir insana yardım etmeye çalışıyorum. Sonunda, Beyaz Saray aramalarıma dönüş yaptı ve bunun için minnettarım. Bunun herkese anlatmak için çabalarıma devam edeceğim, çünkü insanlar kişisel olarak Trump’ı sevmiyor” şeklinde açıklamalarına devam etti.

 • 5

  21 yıldır Federal Cezaevi’nde hapis yatan Johnson’un, eski ABD Başkanı Obama döneminde, şiddet içermeyen suçlardan dolayı hüküm giyen 231 kişiyi bağışlamasıyla Aralık 2016’da tahliye edilmesi bekleniyordu. Ancak, Johnson bu aftan yararlamadı.

 • 6

  Diğer taraftan, Kardashian’ın 4 yıllık eşi ve 3 çocuğunun babası Kanye West, geçen ay ABD Başkanı Donald Trump 'a olan hayranlığını sosyal medya üzerinden dile getirmiş, mesajında Trump için "kardeşim" ifadesini kullanmıştı.

 • 7

  "Trump'la aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz. Ama baskılar benim onu sevmeme engel olamaz. İkimizde de ejderha enerjisine sahibiz. Trump benim kardeşim" şeklinde bir tweet atan 40 yaşındaki prodüktör hayranlarının büyük tepkisiyle karşılaşmış ve binlerce takipçisini kaybetmişti.

 • 8

  Trump ise, West'in iltifatlarını "Teşekkür ederim Kanye, bu harika!" diyerek yanıtlamıştı.

 • 9

  Kardashian ailesi, 2016'daki ABD Başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a olan desteklerini açıkça göstermişlerdi.
 • 10