Maria Sharapova’dan sevgili ve alkol itirafı

Doping kullandığı gerekçesiyle kortlardan iki yıl men cezası alan Rus tenisçi Maria Sharapova'dan alkol ve sevgili itirafı geldi.

 • 1

  Maria Sharapova

  Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, hayatının son bir yılına dair önemli itiraflarda bulundu.

 • 2

  Maria Sharapova

  Doping kullandığı gerekçesiyle Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından iki yıl men cezası alan Sharapova, son bir yıl içinde çok fazla alkol tükettiğini açıkladı.

 • 3

  Maria Sharapova

  Kadınlar dünya sıralamasının eski bir numarası Sharapova, bunun son dönemde çok fazla dışarı çıkması ve sosyal bir hayatı olmasıyla alakalı olduğunu söyleyerek, “Hayatımda hiç içmediğim kadar içki içtim, aynı anda birden fazla erkekle flört ettim. Sonunda sosyal hayatım vardı” şeklinde konuştu.

 • 4

  Maria Sharapova

  Vogue dergisine konuşan 29 yaşındaki tenisçi, özel hayatı ile ilgili de bilgi vererek, “Çocuk sahibi olmak istiyorum. Ama işime ciddi bir şekilde odaklandım ve aslına bakarsanız birçok ilişkimin neden yürümediğini de böylece anlayabiliyorum. Ben bir şeyi diğerine feda ederek yaşayamam” yorumunu yaptı.

 • 5

  Maria Sharapova

  2004'te Serena Williams'ı 6-1 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenerek Wimbledon'ı kazanan en genç ikinci tenisçi olan Sharapova, bir sporcu olarak ABD’li tenisçi Serena Williams’a da büyük saygı duyduğunu belirtti.

 • 6

  Maria Sharapova

  Geçen yıl 26 Ocak’ta alınan doping numunesinde yasaklı “meldonyum” maddesine rastlandığı için verilen 15 aylık doping cezası 26 Nisan’da sona erecek olan Sharapova, Stutgart ve Madrid’in ardından İtalya Açık Tenis Turnuvası’nda mücadele edecek.

 • 7

  Maria Sharapova

  Doping testinin pozitif çıkmasıyla ilgili, “Herkes benim emekliye ayrılmamı bekledi” diyen Sharapova, tenis hayatına kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

 • 8

  Maria Sharapova

  Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu buşlunan Shaparova, İtalya Açık Tenis Turnuvası’nda 2011, 2012 ve 2015’te şampiyonluğa ulaşmıştı.