Melisa Şenolsun: Sosyal medyayı hiç beceremiyorum

Nefes Nefese’de rol alan Melisa Şenolsun, teknolojiden hiç anlamadığını söyledi. Oyuncu, “Sosyal medyayı hiç beceremiyorum. Yanlış dönemde doğmuşum. Bana kalsa Instagram hesabım bile olmayabilirdi” dedi.

 • 1

  Star TV'nin yeni dizisi Nefes Nefese'de Ayaz Kıran'ın (Uğur Yücel) kızı Rüya'yı canlandıran Melisa Şenolsun yeni projesini, sektörü ve Amerika deneyimlerini Milliyet'ten Sercan Kısmet'e anlattı. İşte 21 yaşındaki oyuncunun açıklamalarından satırbaşları...
 • 2

  Projede sizi etkileyen ne oldu?

  Uğur Yücel’le çalışmayı reddedecek, çok az genç oyuncu olacağını düşünüyorum. Uğur Abi’nin, işini ve insanları sahiplenecek bir yapısı var. Oyunculuğuma çok katkıda bulunuyor. Onunla aynı sette olmak, küçük bir okul gibi... Ayrıca canlandıracağım Rüya’nın beni geliştireceğine inanıyorum. Sıradan hayatı varken, öğrendiği bir bilgiyle bütün bakış açısı değişiyor.
 • 3

  Rüya, annesi için tehlikeleri göze alıyor. Siz risk aldınız mı hiç?

  Ben de inandığım şeylerin peşinden giden bir insanım. Ailem en başında konservatuvar okumamı istemiyordu. Evdekilere dershaneye gittiğimi söyleyip, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oynamaya başladım.
 • 4

  Nefes Nefese’nin diğer dizilerinden farkı ne?

  Şu an ekranda olan projeler, romantik-komedi türünde... Bizim işimiz aksiyon ve dram. İçinde sıcak bir aile hikayesi var. Bu ikisinin bir arada olması, diğerlerinden farklı kılıyor.
 • 5

  Diziler kısa sürede bitebiliyor, kaygılarınız var mı?

  Her meslekte olduğu gibi oyunculukta da riskler var. Öğretmen olsaydım, atanamayabilirdim. Sadece işime odaklanıp, en iyisini yapmaya çalışıyorum.
 • 6

  Rol için çarşaf giydiniz, neler hissettiniz?

  Değişik bir şey hissetmedim. Rüya, gittiği Suriye’ye uygun davranmak için oranın adetlerine uymaya çalışıyor. O yüzden çarşaf giyiyor.
 • 7

  Rüya dizide Suriye’ye annesini aramaya gidiyor. Oradaki iç savaşı nasıl değerlendiriyorsunuz?

  Çekimler Antakya’da gerçekleştiği için o bölgedeki durumu takip etmemek mümkün değil. Çok üzülüyorum. Yardımsever millet olmamıza rağmen, bazı insanların kabul görmediğini fark etmek, ayrıca üzüyor. Elimden bir şey gelmemesi kötü hissettiriyor.
 • 8

  İlk olarak kış aylarında çekimlere başladınız. Uzun bir aradan sonra yeniden sette olmak sizi etkiledi mi?

  Yeniden aynı sette olacağım için heyecanlıyım. Bazı bölümleri çektik ama yayın tarihi ertelenince, ara verdik. Aslında dinlenmiş olduk.Karakterimi, ekibi ve çalışmayı özledim.
 • 9

  Genç yaşta popüler olmak nasıl?

  Getirileri ve götürüleri var. Göz önünde olduğum için, her genç gibi eğlenemiyorum. Ama popülerlik kısmıyla ilgilenmiyorum.
 • 10

  Sosyal medyayla aranız nasıl?

  Hiç beceremiyorum. Yanlış dönemde doğmuşum. Teknolojiden anlamıyorum. Sadece mail açabiliyorum, daha ilerisine gidemem. Bana kalsa Instagram hesabım bile olmayabilirdi.
 • 11

  Marka yüzü olduğunuz firma için New York Moda Haftası’na gitmiştiniz. Nasıl bir deneyimdi?

  Çok farklıydı. Aklınıza gelebilecek tüm ünlüler oradaydı. Metroyla gidip, öyle dönüyorlardı. Buradaki bilindik ünlü kaprisi hiç yoktu. Sıcak kanlılardı, hiç yabancı hissettirmediler. Adriana Lima’yla güzel bir sohbet ettim.
 • 12


  Aslen İzmirli olan Melisa Şenolsun, 24 Eylül 1996 tarihinde dünyaya geldi. Oyuncu Efecan Şenolsun’un kardeşi olan genç oyuncu, dizi kariyerine 2015 yapımı Tatlı Küçük Yalancılar ile başladı. İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesi mezunu olan Melisa Şenolsun, Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosunda çalıştı.

  Şükrü Özyıldız, Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz ile başrolü paylaştığı Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle dikkatleri üzerine çekti. Bir döneme damga vuran Kiralık Aşk dizisinde Sude karakterini canlandırdı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam eden Melisa Şenolsun, Umuda Kelepçe vurulmaz dizisinde Ceren Babam filminde Ferida karakterini canlandırdı.
 • 13

  Melisa Şenolsun, Erdal Beşikçioğlu'nun "Quills Tüy Kalemler" isimli tiyatro oyunundaki performansıyla adından söz ettirmişti.