Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland’deki taciz iddiaları Paris Jackson'ı zora soktu

Popun Kralı Michael Jackson'ın erkek çocuklarına cinsel istismar iddialarını konu alan Leaving Neverland belgeseli tüm dünyayı sarstı. Ailesinin ve hayranlarının itiraz ettiği iddialar sonrası Michael Jackson’ın kızı Paris Jackson da oyunculuk kariyerinin belgeselden dolayı olumsuz etkilendiğini öne sürdü.

 • 1

  Müziğin efsane isimlerinden Michael Jackson'ın geçmişte cinsel istismarda bulunduğu çocuk yaşta iki kişinin açıklamalarından oluşan Leaving Neverland belgeseli tüm dünyayı sarstı.

 • 2

  Michael Jackson'ın kızı Paris Jackson'ın, babasının yaptığı iddia edilenlerden dolayı kariyerinin zarar görmesinden endişe duyduğu belirtildi.

 • 3

  Amerikan basınında yer alan haberlere göre 20 yaşındaki Paris Jackson, belgesel sebebiyle yakın çevresine endişeli olduğunu söyledi. Paris Jackson'ın yaptığı film ve dizi anlaşmalarının belgesel sebebiyle tehlikeye girmesi söz konusu.

 • 4

  Geçtiğimiz temmuz ayında The Space Between adlı yapımda başrolü oynayacağı haberleri çıkan Paris Jackson'ın Cory adlı bir şarkıcıyı canlandıracağı duyurulmuştu.

 • 5

  Hayattayken de çocuklara cinsel istismarda bulunduğu suçlamaları ile karşı karşıya kalan ve yargılanan Michael Jackson, “Yatağımı erkek çocuklarıyla paylaştım, ancak bunda cinsel yön olmadı” açıklamasını yapmıştı.

 • 6

  Leaving Neverland belgeselinde, James Safechuck ve Wade Robson, 1980'li yılların sonunda Michael Jackson tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarını anlatıyor.

 • 7

  Filmde James Safechuck 10 yaşındayken, Wade Robson ise 7 yaşındayken Jackson tarafından cinsel istismara uğradığını belirtiyor. Dans yarışmasında kazandığı bilet sayesinde Jackson ile tanışma fırsatı elde eden Wade Robson, ünlü şarkıcının kendisini ertesi gün de yanına çağırdığını anlatıyor.

 • 8

  Belgeselde anlatılana göre iki yıl sonra Robson ailesi ABD'nin Los Angeles kentini ziyaret ettikleri sırada Jackson ile iletişime geçti ve Jackson aileyi ikamet ettiği ünlü çiftlik Neverland'e çağırdı. Jackson'ın büyüsüne kapılan aile, çocuklarını Neverland'de birkaç gün geçirmesi için ünlü şarkıcıya emanet etmeyi kabul etti ve cinsel istismar bu sırada başladı.

 • 9

  Safechuck ise Jackson ile 9 yaşındayken ünlü bir içecek markasının reklam çekimi sırasında tanıştı. Safechuck, kendisini bir yıl sonra Jackson ile bir otel odasında evlenirken bulduğunu söyledi.

 • 10

  Fransa'nın başkenti Paris'te bir otelde Safechuck'ı odasına davet eden ünlü şarkıcı, o dönem çocuk yaşta olan Safechuck'a kendisini nasıl tatmin edeceğini öğretti ve garip bir evlilik töreni ile ünlü şarkıcının kendisi ile evlendiğini söyledi.

 • 11

  Safechuck'ın ailesi, oğullarının sıklıkla Jackson'la kalmasından şüphelendi.