Model Ecem Uzgör: Güzel olduğumu iddia etmiyorum

Anadolu Ajansı, DHA

Almanya'da yapılan Top Model of the World yarışmasında Türkiye'yi temsil eden model Ecem Uzgör, 'Türkiye Güzeli' sanılmasından dolayı sosyal medya üzerinden yapılan ağır yorumlar karşısında, "Güzel olduğumu iddia etmiyorum, müziğimle gündeme gelmek istiyorum" dedi. Kendisini Nicolas Cage'e benzeten spor eleştirmeni Ahmet Çakar'a da cevap verdi.

 • 1

  TEPKİ YAĞDI

  TEPKİ YAĞDI

  Top Model of the World 2016 yarışmasına katılıp dereceye giremeyen Ecem Uzgör, 'güzellik yarışmasında başarı sağlayamadığı sanılarak' sosyal medyada tepkilerin hedefinde yer almıştı.

 • 2

  BEŞ YILLIK MODEL

  BEŞ YILLIK MODEL
  Kurban Bayramı nedeniyle Yalova'da ikamet eden ailesini ziyaret eden 26 yaşındaki Uzgör, sekiz yıldır İngiltere'de yaşadığını ve beş yıldır da profesyonel anlamda modellik yaptığını söyledi.
 • 3

  "YARIM DAKİKADA BİR MESAJ GELİYOR"

  "YARIM DAKİKADA BİR MESAJ GELİYOR"

  Almanya'da gerçekleştirilen Top Model of the World 2016'nın 'modellik yarışması' olduğunun altını çizen Ecem Uzgör, "Yarışma birkaç hafta önce yapıldı. Açıkçası çok şaşırdım. Her şey bir anda gelişti. Sosyal medya kullanıcıları taçlı fotoğrafımı görünce beni Türkiye güzeli zannettiler. Oysa ben Türkiye'yi modellik yarışmasında temsil ettim. İnsanlar beni taçla gördüğü için güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil ettiğimi düşündü. Bir fotoğrafımı koymuştum. Buradan yorumlar almaya başlamıştım. Şu anda yarım dakikada bir mesaj alıyorum. Özellikle Instagram ve Facebook patlamış durumda" ifadelerini kullandı.

 • 4

  "MÜZİĞİMLE GÜNDEM OLMALIYIM"

  "MÜZİĞİMLE GÜNDEM OLMALIYIM"

  Uzgör, yorumlara çok şaşırdığını ifade ederek, "Güzel olduğumu iddia etmiyorum. Sosyal medyadaki yorumların adeta patlamasına şaşırdım. Bu durum beni ve ailemi üzdü. Ben müzisyenim. Müziğimi kitlelere ulaştırmak istediğim için açıkçası bu durumu kullanacağım. Yaptığım müzikle gündemde olmak istiyorum. Şarkıcıyım, kemancıyım. Ayrıca müzik grubumuz var. Grup elemanlarını da ülkemize getirteceğiz. Albüm yapmayı düşünüyoruz" dedi.

 • 5

  "HEPSİ SAHTE HESAP"

  "HEPSİ SAHTE HESAP"

  Sosyal medyada adına birçok sahte hesap açıldığını aktaran Ecem Uzgör, "Twitter hesabım yok. 30 sahte hesap açılmış. Bunların hepsi yanlış" şeklinde konuştu.

 • 6

  AHMET ÇAKAR'A CEVAP

  AHMET ÇAKAR'A CEVAP
  Kendisini eleştiren spor yorumcusu Ahmet Çakar'a da değinen Uzgör, "Yapılan yorumlar arasında en fazla Ahmet Çakar'ın yorumuna güldüm. Özellikle, Nicolas Cage'a benzetmesi çok şaşırtıcı. Ahmet Çakar'ın yorumu bence çok komik. 'Ben katılsaydım birinci olurdum' dedi. Mesleki açıdan da bu konu üzerinde yorum yapacak yetkisi ve tecrübesi olduğunu düşünemiyorum. Spor programında bunun konuşulması bile komik" dedi.
 • 7

  SOSYAL MEDYA ONU KONUŞTU

  SOSYAL MEDYA ONU KONUŞTU
  25 yaşındaki model, Almanya’nın Bremen kentinde 26 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Top Model of the World’de Türkiye’yi temsil etmesiyle sosyal medyanın gündemine oturdu.
 • 8

  DERECEYE GİREMEDİ

  DERECEYE GİREMEDİ
  Ecem Üzgör, yarışmada derece alamadı ama sosyal medyada çok konuşulmaya başladı.
 • 9

  'TÜRKİYE GÜZELİ' SANILDI

  'TÜRKİYE GÜZELİ' SANILDI
  Ecem Uzgör'ün ülkeyi 'Türkiye Güzeli' unvanıyla temsil ettiğinin sanılması büyük bir tartışma başlattı.
 • 10

  HAKARET İÇEREN YORUMLAR

  HAKARET İÇEREN YORUMLAR
  Uzgör için sosyal medyadan destek mesajları kadar ağır yorumlar da paylaşıldı.
 • 11

  AÇIKLAMA YAPTI

  AÇIKLAMA YAPTI
  Bir modellik yarışması olan "Top Model of the World"e katılarak Türkiye'yi temsil eden ancak derece alamayan Uzgör, kendisine karşı yapılan ağır eleştirilere karşı yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi:
 • 12

  "ÜLKEMİ GURURLA TEMSİL ETTİM"

  "ÜLKEMİ GURURLA TEMSİL ETTİM"
  "Ben 8 yıldır İngiltere'de yaşamaktayım. Birçok uluslararası platformda ülkemi gururla temsil ettim."
 • 13

  "ŞAŞKINLIKLA İZLEMEKTEYİM"

  "ŞAŞKINLIKLA İZLEMEKTEYİM"
  "Ülkemizde özellikle sosyal medya üzerinde hakkımda yazılan yorumlar ve paylaşımları şaşkınlıkla izlemekteyim."
 • 14

  "KRALİÇE SEÇİLMEDİM"

  "KRALİÇE SEÇİLMEDİM"
  "Ben Top Model of The World yarışmasında Türkiye'yi temsil ettim. Kraliçe seçildiğime dair bir beyanda asla bulunmadım."
 • 15

  "YARIŞMADAN SONRA DUYURDUM"

  "YARIŞMADAN SONRA DUYURDUM"
  "Yarışmadan sonra sosyal medya sayfamdan Top Model of the World Miss Turkey, yani dünyanın en iyi modelleri yarışması Türkiye temsilcisi anlamında bir paylaşımda bulundum."
 • 16

  "YANLIŞ ANLAŞILDIM"

  "YANLIŞ ANLAŞILDIM"
  "Ülkemizde bu paylaşımım yanlış algılandı ve Miss Turkey kraliçesi seçildiğime dair paylaşımlar yer almaya başladı. Ben sadece ülkemi temsil ettim, bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum."
 • 17

  "SAYGI DUYUYORUM"

  "SAYGI DUYUYORUM"
  "Şahsım adına yapılan olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum, herkesin kendi görüşüdür. Olumlu tepkiler için teşekkür ederim."
 • 18

  "GÜZELLİK YARIŞMASI DEĞİL"

  "GÜZELLİK YARIŞMASI DEĞİL"
  "Top model yarışmaları sadece güzellik yarışması (fiziki anlamda güzellik) anlamına gelmez. Yarışmacılar yetenekleri, eğitimleri ve hayata bakış açılarına kadar birçok kategoride değerlendirilir."
 • 19

  "DAHA DUYARLI OLUNMALI"

  "DAHA DUYARLI OLUNMALI"
  "İnsanların, sosyal medya üzerinde yayılan her bilgiye gerçek gözüyle bakarak acımasız eleştiriler yapmadan önce daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum."
 • 20

  "TEMSİLE DEVAM EDECEĞİM"

  "TEMSİLE DEVAM EDECEĞİM"
  "Ben ülkemi uluslararası platformda gururla temsil etmeye devam edeceğim.”
 • 21

  HEM MODEL HEM MÜZİSYEN

  HEM MODEL HEM MÜZİSYEN
  40 ülkenin temsilcilerinin katıldığı yarışmada Türkiye'yi temsil eden Ecem Uzgör, model olmasının yanı sıra bir müzisyen.
 • 22

  HAYALİ KONSER VERMEK

  HAYALİ KONSER VERMEK

  Londra'da popüler müzikallerde oyuncu ve şarkıcı olarak rol alan Ecem Uzgör'ün en büyük isteği birgün şarkılarının çok geniş kitlelere ulaşması ve büyük konserler vermek.