Murat Boz'dan Caner Erkin sorusu

Şarkıcı Murat Boz, sosyal medya hesabından Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin için soruşturma başlatılmasıyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

 • 1

  Siyah-beyazlı takımın formasını giyen milli futbolcu Caner Erkin'e, Beşiktaş'ın Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kaldıkları maçın 87. dakikasında sarı kart gösterilmişti.
 • 2

  29 yaşındaki Erkin, karara itiraz ederken hakem Mete Kalkavan'a küfrettiği iddiası ile PFDK'ya sevkedilmişti. Erkin için ayrıca adli soruşturma da başlatılmıştı.
 • 3

  Bu gelişmeler üzerine Murat Boz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Erkin'e destek oldu.
 • 4

  Boz, "Küfürü savunduğumdan değil ve elbette küfüre karşıyız ama daha önce sahada küfür eden bir futbolcuya adli soruşturma açılmışlığı var mı? Bilmediğim için soruyorum" ifadelerini kullandı.
 • 5

  Olay sonra özür dileyen Erkin ise şu açıklamayı yapmıştı: 

  "Öncelikle beni ilk günden beri bağrına basan ve sahip çıkan Büyük Beşiktaş taraftarı, hakem camiası ve tüm futbolseverlerden dün akşam maç esnasında yansıyan ve bana yakışmayan görüntümden dolayı tüm iyi niyetimle özür dilerim...
  Saha içerisinde her zaman kazanma hırsı ve arzusuyla elimden geldiğince ter döktüğüm formanın hakkını verme gayreti içerisinde oldum.
  Kazanma hırsıyla da olsa verdiğim görüntünün her şeyden önce giydiğim formanın değerleriyle örtüşmediğini biliyorum. Bundan sonra yine aynı hırs ve arzuyla ama Beşiktaş duruşuna ve bana yakışan şekilde elimden gelenin en iyisini yapmak için savaşacağımı tüm kamuoyunun bilmesini isterim.
  Saygılmarımla, Caner Erkin"