Murat Yıldırım'ın Kim Milyoner Olmak İster'den alacağı ücret belli oldu

Murat Yıldırım, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının yeni sunucusu olduğunu geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Yıldırım'ın alacağı ücret belli oldu.

 • 1

  Kim Milyoner Olmak İster'i sunmaya hazırlanan Yıldırım'ın, aylık 150 bin TL alacağı öne sürüldü.

  Son olarak Gecenin Kraliçesi dizisiyle izleyici karşısına çıkan Yıldırım, başrolünü üstlendiği dizide bölüm başına 45 bin TL almıştı.
 • 2

  ATV ekranlarında yayınlanan yarışması 'Kim Milyoner Olmak İster'i ilk bölümünden 343. bölümüne kadar Kenan Işık sunmuştu. Işık, 2014 mart ayında spor yaparken beyin kanaması geçirmesi ve programı sunamayacak olması nedeniyle görevi bırakmak zorunda kalmıştı.
 • 3

  69 yaşındaki Işık'ın geçirdiği kaza sonrası görevi bir süreliğine aralarında İlber Ortaylı, Yılmaz Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Kenan İmirzalıoğlu ve Zafer Ergin gibi birçok ünlü ismin olduğu sanatçı dostu destek için programın sunuculuğunu üstlenmişti.
 • 4

  Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün izleyicileriyle buluşan programının sunuculuğunu daha sonra ise 371. bölümden itibaren Selçuk Yöntem yapmaktaydı.
 • 5

  37 yaşındaki Yıldırım geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından, "Hayırlı olsun. 'Kim Milyoner Olmak İster' ATV..." yazarak programın yeni sunucusu olduğunu duyurmuştu.
 • 6

  Memleketi Adana’da kendisi gibi oyuncu olan Faslı Imane Elbani’yle geçtiğimiz aralık ayında evlenen Murat Yıldırım, şu projelerde yer aldı: 

  FİLM

  Organize İşler
  Araf Cenk
  Güz Sancısı Behçet 
  Kırımlı Sadık Turan 
  Kocan Kadar Konuş Sinan Oyuncu 
  Kocan Kadar Konuş: Diriliş Sinan Oyuncu 

  DİZİ

  Ayrılsak da Beraberiz
  Hayat Bilgisi
  Patron Kim?
  Ölümsüz Aşk
  Bütün Çocuklarım Mesut
  Büyük Yalan Okan
  Fırtına Ali Oyuncu (başrol)
  Asi Demir Oyuncu (başrol)
  Ey Aşk Nerdesin Polis (Konuk Oyuncu)
  Aşk ve Ceza Savaş Oyuncu (başrol)
  Suskunlar Ecevit Oyuncu (başrol)
  Gecenin Kraliçesi[5] Kartal Oyuncu (başrol)

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MURAT YILDIRIM'A HEDİYE