New York Moda Haftası başladı

Anadolu Ajansı

ABD'de Super Bowl'dan fazla kazandıran etkinlik Mercedes-Benz New York Moda Haftası başladı.

 • 1

  ABD'de Super Bowl'dan fazla kazandıran etkinlik Mercedes-Benz New York Moda Haftası başladı.

 • 2

  New York'ta yılda iki defa düzenlenen, yaklaşık 900 milyon dolarlık iş hacmi bulunan Mercedes-Benz Moda Haftası'nda akşam saatlerde gençlere hitap eden VFILES Sonbahar 2015 defileleri sergilendi. 


 • 3

  Ulusal ve uluslararası müzik ve sanat etkinlikleri merkezi Lincoln Center'ın ev sahipliğini yaptığı moda haftasında 350'den fazla defile ve birçok yan etkinlik düzenlenecek.
 • 4

  180 bin kişinin görev aldığı etkinliklerde ziyaretçilerin doğrudan harcadığı para 550 milyon doları buluyor.
 • 5

  2014 yılındaki verilere göre, New York Moda Haftası'nda ziyaretçilerin doğrudan harcadığı para, ABD'de yılın en büyük spor etkinliği Super Bowl dahil, New York Maratonu ve ABD Açık Tenis Turnuvası'na gelen ziyaretçilerin harcadığı paradan fazla oldu.


 • 6

  Moda haftasında tasarımları gösterilecek ünlü modacılardan bazıları şöyle: Alexander Wang, Vera Wang, Marc Jacobs, Jason Wu, Dennis Basso, Diane Von Furstenberg, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Donna Karan, Michael Costello, Reem Acra, Victoria Beckham, Zac Posen ve Michael Kors.


 • 7

  YAN ETKİNLİKLER VE HAYIR DEFİLELERİ

  YAN ETKİNLİKLER VE HAYIR DEFİLELERİ
  Bu yılki moda haftasında ünlü manken Naomi Campbell, Ebola mağdurlarına bağış toplamak amacıyla defile düzenleyecek.
 • 8

  Campbell 2005 yılından bu yana "Fashion For Relief" (Yardım İçin Moda) adıyla Katrina kasırgası, Haiti depremi gibi doğal felaket mağdurlarına yardımda bulunmak amacıyla çok sayıda ünlü tasarımcı ve markayı düzenlediği defilede bir araya getiriyor. Donna Karan ve New York'un eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg de silahlı şiddete karşı moda gösterisi sunacak. "The Peace Bomb" (Barış Bombası) projesi çerçevesindeki defilede de Vietnam Savaşı'nda patlamamış mühimmattan esinlenen bölgenin yerel tasarımcıların elbiseden mücevhere kadar birçok alanda tasarımları gösterilecek.