Nurgül Yeşilçay tek kelime etmeden 250 bin TL kazanacak

Nurgül Yeşilçay, 'Yedullah’ın Güzel Cini' filminde geçirdiği travmadan dolayı konuşamayan Dilaram karakterine hayat verecek. Film için İran yolculuğuna hazırlanan Yeşilçay, 250 bin TL kazanacak.

 • 1

  Son olarak Özcan Deniz'le birlikte İkinci Şans filminde rol alan Nurgül Yeşilçay, İranlı yönetmen Bayram Fazlı’nın ‘Yedullah’ın Güzel Cini’ filminde oynamak üzere bu hafta İran’a gidiyor.
 • 2

  Beş hafta İran’da kalacak 41 yaşındaki oyuncu, geçirdiği travmadan dolayı konuşamayan Dilaram karakterine hayat verecek.
 • 3

  Yeşilçay, “Karakterimin konuşamaması benim ilk defa deneyimleyeceğim bir şey olacak. Hiç konuşmuyor, bu yüzden daha çok jest ve mimiklerini kullanacak. Role hazırlanırken, enteresan sesler çıkarmaya çalıştım. Çünkü sağır ve dilsiz olmadığı için onların çıkardığı sesleri çıkarmıyor. Bu da bizim bildiğimiz sesler olmamalı. Konuşmadan nasıl davranılır bunu tespit etmeye çalıştım” dedi.
 • 4


  İran sinemasına gireceği için mutlu olduğunu söyleyen Yeşilçay, “Şimdiye kadar mesleğimden dolayı çok gezdim. Bu filmle, İran sinemasına ucundan kıyısından dahi de olsa gireceğim için çok mutluyum. Orada sinema sektörü ne durumda ve çekimleri nasıl yapıyorlar bunu çok merak ediyorum" ifadelerini kullandı.
 • 5

  Yeşilçay projeyi neden kabul ettiğini ise şu sözlerle açıkladı: Kabul etmemdeki neden ilk olarak içimdeki merak... Bunun dışında senaryo oyunculuğa çok elverişli. Çok enteresan bir yer. Bir varmış bir yokmuş masal diyarı gibi”