Okan Yalabık: Ölümsüz olsaydım, arada bir ölmek isterdim

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’da ‘ölümsüz’ Faysal karakterini canlandıran Okan Yalabık, “Ölümsüz olsaydım, arada bir ölmek isterdim sanıyorum. İnsan neyi yapamıyorsa, onu elde etmek için ölüyor” dedi.

 • 1

  Muhteşem Yüzyıl’ın Pargalı İbrahim Paşa’sı, Masum’da bir şizofren, Hakan: Muhafız’da bir ölümsüzü canlandıran Okan Yalabık, bu sene tiyatroda da oyunculuğunu konuşturuyor. Dünyada Karşılaşmış Gibi ve 39 Basamak isimli iki oyunu kapalı gişe sahnede.

 • 2

  Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan Yalabık, Muhafız dizisinde canlandırdığı Faysal karakteri gibi bir ölümsüz olmak istediğini söyleyerek, “İnsan en başından beri ölmek istemiyor tabii... Mesela bunun için; yazıyı, resmi, müziği buluyor” dedi.

 • 3

  Yalabık, “Ölümsüz olsaydım, arada bir ölmek isterdim sanıyorum. İnsan neyi yapamıyorsa, onu elde etmek için ölüyor” ifadesini kullandı.

 • 4

  Yalabık, ölümsüz olsaydı 50’ler veya 70’lerde yaşamak istediğini belirtti. Bunun sebebini şöyle açıkladı: “O zamanlar hayat hep bana daha incelikli ve daha heyecan vericiymiş gibi gelir.”

 • 5

  Hakan: Muhafız’da canlandırdığı ‘kötü’ karakterin kısa sürede fenomen olmasını da “İnsan, kendi yapamadığı şeyleri yapabilen birilerini gördüğü zaman imreniyor” şeklinde açıkladı.