Oya Başar: Tam 'Bitti, kurtuluyorum' derken...

Göğüs kanserine yakalanan; beş ameliyat ve kemoterapi geçiren oyuncu Oya Başar zorlu günlerini anlattı.

 • 1

  "TAM 'BİTTİ, KURTULUYORUM' DERKEN..."

  Şu sıralar O Hayat Benim dizisinde rol alan Oya Başar şöyle konuştu: "Tam kemoterapi biterken bir öğrendik ki kemiğe de sıçramış. Tam 'Bitti, kurtuluyorum' derken orada biraz... Bir sekte vurdu bana. Büyük bir darbe oldu. Bir düştüm, bir kalktım yani. Bu sefer kemiğe radyoterapiye başladılar. Velhasıl aynı göğüsten ben beş defa ameliyat oldum."

 • 2

  "ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ"

  "Çok panellere katıldım. Çok çalıştım kanserle mücadele için. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim, kanserin erken teşhisinin anlaşılması için. Bu çok önemli."

 • 3

  "HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR"

  Hürriyet'e konuşan Başar, ‘Neden ben’ duygusu geliyor mu insana? sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Oluyor. “Neden ben?” diye soruyorsun. Ama bu öyle bir şey ki herkes başına gelince “Neden ben” diyor. Şunu biliyorum ki kanser bir ceza değil. Herkesin başına gelebilir. Sadece şunu söylediğimi bilirim: Keşke benden sonra hiç olmasa."

 • 4

  "DOKUZUNCU SENEDEYİM"

  "Doktorumun söylediğini yaptım. Ne verirse aldım. Çünkü her işin başı güvenmek. Kanser olan arkadaşlarım her şeyi araştırıyorlar. Bana soruyorlar. Valla ben bilmem. Ben bilmem, doktorum bilir. Şu anda iyiyim. Artık dokuzuncu senedeyim."

 • 5

  61 yaşındaki Başar, 19 yıl evli kaldığı Levent Kırca'dan 2005 yılında boşanmıştı.

  Kırca ise 2015 yılında hayatını kaybetti.