Rojda Demirer: Güzelliğimi kullandım

Son olarak Kördüğüm dizisinin Neslihan'ı olarak ekranlarda boy gösteren oyuncu Rojda Demirer samimi itiraflarda bulundu.

 • 1

  Güzelliğin oyunculuk mesleğinde fark edilirliği kolaylaştırdığını belirten Rojda Demirer, “Sektöre ilk adım attığımda ben de güzelliğimi kullandım” dedi.
 • 2

  36 yaşındaki Demirer'in şöyle konuştu: 

  "Fiziki artıların bu meslekte fark edilir olmak içi̇n büyük bir şans olduğu su götürmez bir gerçek. Bu anlamda, sektöre ilk adım attığım dönemlerde ben bu şansı olumlu yönde kullandım. Ama mesleğimizde kalıcı olabilmek için bu kesinlikle tek başına yeterli değil. 

 • 3

  Oyunculuk mesleği, çok fazla etkene gerek duyan bir meslek; bunun en başında da akıllı olmak ve çok çalışmak geliyor bence… Zekasıyla yeteneğini birleştirip fiziki özellikleri yeterli olmasa bile bu eksiğini çok çok geride bırakıp kendinden söz ettiren pek çok oyuncu var... Sadece güzelliğine güvenip yerinde saymayı tercih edip yok olup giden pek çok yüz olduğu gibi...
 • 4

  Aslında hayattan ne istediğini bilmekle, zaman içerisinde kendi içine dönüp seni nelerin mutlu ettiğini çözümlemekle alakalı bir durum bu bence… Sürekli başrol istemek ya da başrol gelir mi gelmez mi kaygısı insanı tüketen bir durum… Benim hiçbir zaman böyle kaygılarım olmadı.
 • 5

  Eğer aşksızsam; en büyük kurtarıcım işim diyebilirim. Sahip olduğum bir çikolata markası var ve çocuğum gibi zamanımın büyük bölümünü ona harcıyorum. Tabii o dönemde bir de dizim olursa eğer, çok fazla zamanım kalmıyor zaten. İşteki başarı da manevi bir tatmin sağlıyor"
 • 6

  Mag dergisine konuşan Demirer rol aldığı Kördüğüm dizisi hakkında ise şunları söyledi: "Neslihan salt kötü bir karakter değildi. Zaafları olan, bu nedenle hatalar yapan, bunların bedellerini ödeyen, duygu geçişlerini, nefreti ve aşkı yoğun yaşayan bir karakterdi. Kötü demek haksızlık olur. Kendi içinde hep haklılıkları vardı aslında; Neslihan’ı sevmemdeki en büyük sebeplerden de biriydi. Renkli karakteri, yaptıklarının altında yatan netlik, yaşadığı aşkı gerçekten öyle hissettiği için yaşadığı hissi, seyirciye geçti."
 • 7

  ROL ALDIĞI PROJELER

  ROL ALDIĞI PROJELER
  DİZİ

  2016-Kördüğüm-Neslihan
  2015-Acil Aşk Aranıyor-Dr. Ayla
  2014-Yedikule Hayat Yokuşu-Süreyya / Sultan
  2012-2013-Alev Alev-Alev
  2011-2012-Elde Var Hayat-Elif Öğretmen
  2010-2011-Geniş Aile-Zeynep Meyveli
  2009-2010-Melekler Korusun-Esin Kömürcü Tülek
  2007-Sevgili Dünürüm-Ayperi
  2006-Hisarbuselik-Sema
  2006-Yaşanmış Şehir Hikayeleri-Zeynep
  2006-Candan Öte-Görkem
  2005-Tadımız Kaçmasın-Eda
  2004-Ağa Kızı-Biricik
  2004-Canım Benim-Demet
  2003-Aşk Olsun-Ebru

  SİNEMA

  2002-Gönderilmemiş Mektuplar-Ceren
  2012-KAOS:Örümcek Ağı-Meltem