Samanlıktan servet çıktı

CHA

Amasya’da bir samanlıkta 25 yıldır çürümeye terk edilen klasik otomobil, baştan aşağı yenilendi. Sekiz ay öncesine kadar hurdayı andıran otomobilin değeri şimdilerde 100 bin doların üstünde.

 • 1

  Amasya’da bir samanlıkta 25 yıldır çürümeye terk edilen klasik otomobil, baştan aşağı yenilendi. Sekiz ay öncesine kadar hurdayı andıran otomobilin değeri şimdilerde 100 bin doların üstünde. 
 • 2

  Bol nikelajlı, göz alıcı renkleri, gösterişli tasarımı ve heybetiyle bir döneme damga vuran klasik otomobiller, yıllar geçse de en gözde haliyle trafikte seyrediyor. Eski filmlerde hayranlıkla izlediğimiz klasik otomobillerin bir çoğu tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup giderken, kimisi de hurda olmaktan kurtarılarak eski günlerine tekrar dönüyor. İşte bu şanslı otomobillerden biri de 1963 model Chevrolet İmpala.
 • 3

  Klasik otomobillerin önemli markalarından Chevrolet’in 1950’li yılların sonlarına doğru ürettiği modellerinden olan İmpala serisi klasikler arasında yer alıyor. Chevrolet İmpala’yı sıfır kilometre olarak alan Amasyalı bir işadamı, efsane otomobili uzun yıllar kullandıktan sonra memleketinde bir samanlığa terk etti.
 • 4

  25 yıldır samanlıkta unutulan otomobil adeta hurdaya döndü. İsminin açıklanmasını istemeyen işadamı, torununa doğum günü sürprizi için İmpala’yı samanlıktan çıkardı. Her yeri paslanan, döşemeleri parçalanan ve adeta hurdaya dönen otomobil, Çorum’da faaliyet gösteren VIP Dizayn isimli firma tarafından yeniden ayağa kaldırıldı.
 • 5

  Efsane otomobil, tam 8 aylık bir çalışmanın sonunda ayağa kaldırılabildi. Amerika’dan getirilen orijinal parçalarla yenilenen İmpala, son haliyle lüks otomobilleri bile kıskandıran güzelliğe sahip. 

 • 6

  Restore çalışmalarının ardından 52 yaşındaki otomobil Çorum’un en işlek caddesi üzerinde sergiledi. İki günlük sergileme boyunca yüzlerce kişi ihtiyar delikanlıyla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.
 • 7

  Otomobilin ilk geldiğinde çok kötü bir durumda olduğunu anlatan VIP Dizayn Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Hüseyin Çalışkan, 8 aylık çalışma boyunca her parçasını tek tek elden geçirdiklerini açıkladı.
 • 8

  6 silindirli İmpala saatte 180 kilometre hıza ulaşabiliyor. Otomobilin değeri ise son haliyle 100 bin doların üstünde.
 • 9