Sıla ifade verdi, kimleri kastettiğini açıkladı

Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için "Yenikapı'daki şova katılmayacağım" diyen Sıla Gençoğlu, bu nedenle kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü Davut Güloğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikâyetçi sıfatıyla ifade veren Sıla, neler söyledi?

 • 1

  "KASIT ŞOV YAPAN ÜNLÜLER"

  "KASIT ŞOV YAPAN ÜNLÜLER"
  Şikâyetçi sıfatıyla ifade veren Sıla, “Şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumuna da çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım” dedi.
 • 2

  "TÜM YURTTAŞLAR GİBİ KINADIM"

  "TÜM YURTTAŞLAR GİBİ KINADIM"
  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’nda ifade veren Sıla, ifadesinde özetle şunları söyledi: "15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini ben de tüm yurttaşlar gibi kınadığımı her platformda dile getirmiştim ve dile getirmeye de devam ediyorum. 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılıp kıtılmayacağım hususu bana bir muhabir tarafından 4 Ağustos’ta soruldu. Ben Nişantaşı’nda bir toplantıdan çıktığım sırada aniden bu muhabir bana mitinge katılıp katılmayacağımı sordu. Ben de 'Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum' şeklinde bir açıklama yaptım."
 • 3

  "ONLAR DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI"

  "ONLAR DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI"
  "Bu açıklamamdaki kasıt kesinlikle bütün benliğiyle ve inancıyla oraya gelen milyonlarca yurttaş ve demokrasi uğruna şehit olan yurttaşlarımız değildir. Tam tersi onlar Türkiye’nin yarınlarına, umutlarına ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Onların bu onurlu duruşu ve demokrasiden yana tavır almaları nedeniyle bu darbe girişimi püskürtülmüştür.”
 • 4

  INSTAGRAM HESABINI GÖSTERDİ

  INSTAGRAM HESABINI GÖSTERDİ
  Savcıya cep telefonundan Instagram hesabını gösteren Sıla, ifadesine şöyle devam etti:

  "Nitekim kamuoyunda bu açıklamamdan dolayı tarafıma yöneltilen kötü niyetli linç kampanyası üzerine resmi Instagram hesabımdan 11 Ağustos’ta, “Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim. Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum."
 • 5

  METNİ OKUDU

  METNİ OKUDU
  "Demokrasi farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır. Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim. Hakkımda tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim."
 • 6

  HESABIMDA VAR

  HESABIMDA VAR
  'Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir. Saygı, sevgi, iyi niyetle…' şeklinde bir açıklama yaptım. Bu açıklama resmi Instagram hesabımda mevcuttur.”
 • 7

  "KENDİNE ALAN AÇMAK İSTEYENLER"

  "KENDİNE ALAN AÇMAK İSTEYENLER"
  “Benim soruşturma söz konusu açıklamada kullandığım ve şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir."
 • 8

  "HAİN GİRİŞİM BAŞARILI OLSA..."

  "HAİN GİRİŞİM BAŞARILI OLSA..."
  "Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumuna da çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım.”
 • 9

  "ŞİKAYETÇİYİM"

  "ŞİKAYETÇİYİM"
  “Şüpheli benim Yenikapı Mitingiyle ilgili yapmış olduğum söz konusu açıklama sonrasında soruşturma dosyasında bulunan CD’den de anlaşılacağı üzere televizyon muhabirine beni kastederek, 'Vatanına hizmet etmeyen s.. olsun gitsin' şeklinde hakaret içerikli sözler söylemiştir. Benimle ilgili kamuoyunda vatan haini algıyı yaratmaya çalışmıştır. Bana hakaret eden şüpheliden şikâyetçiyim. Cezalandırılmasını talep ederim."
 • 10

  "VAKFA BAĞIŞLAYACAĞIM"

  "VAKFA BAĞIŞLAYACAĞIM"
  "Kendisiyle uzlaşmak istemiyorum. Ayrıca aleyhinde tazminat davası da açacağım. Davayı kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım."